Lobbing i jego sekrety

Wydawnictwo: Felberg SJA
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Profesor Michel Clamen przedstawia lobbing jako grę toczącą się pomiędzy decydentami (administracja publiczna, instytucje europejskie) a różnorodnymi grupami (zawodowymi, społecznymi, gospodarczymi), które działają samodzielnie bądź wynajmują do tego celu lobbystów. Stawką w tym pojedynku jest decyzja: jej ostateczny kształt, uwzględniający, bądź nie, propozycje grup czy lobbystów. Metafora gry pozwala na podkreślenie faktu, że w lobbingu obowiązują reguły i zasady, których przestrzeganie wpływa na wiarygodność, a nawet może często zadecydować o skuteczności i ostatecznej wygranej aktorów.

Matizz_2 | 2014-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2014

Autor podzielił książkę na trzy części: strategie, metody oraz aktorzy.

Zostały opisane sposoby lobbingu w zależności od "klientów"

W rozmowach z organizacjami prywatnymi, jak i organami publicznymi.

wedpaw | 2015-12-27
litpawel | 2015-07-30