Kwiaty na bagnach. Mistrz zen Dahui

Tłumaczenie: Bon Gak
bastkk

Kwiaty na bagnach. Mistrz zen Dahui Projekt wydawniczy "miska ryżu" 2012 Przekład angielski: J.C. Cleary Przekład polski: Bon Gak Str. 130, książka ręcznie wiązana, kremowy papier offsetowy Książka przedstawia tłumaczenia listów i wykładów na temat zen wielkiego nauczyciela Dahui Zonggao (1089-1163). Jego spostrzeżenia zebrane w tym tomie kierowane są głównie do osób stanu świeckiego,...

Kwiaty na bagnach. Mistrz zen Dahui

Projekt wydawniczy "miska ryżu" 2012
Przekład angielski: J.C. Cleary
Przekład polski: Bon Gak
Str. 130, książka ręcznie wiązana, kremowy papier offsetowy

Książka przedstawia tłumaczenia listów i wykładów na temat zen wielkiego nauczyciela Dahui Zonggao (1089-1163). Jego spostrzeżenia zebrane w tym tomie kierowane są głównie do osób stanu świeckiego, stąd nacisk położony jest na sposoby, w jakie ludzie pogrążeni w sprawach tego świata mogą uczyć się zen i osiągnąć wyzwolenie obiecywane przez Buddę. Chociaż od czasów Dahui minęło już ponad osiemset lat, istota jego przekazu nie jest przypisana żadnym szczególnym czasom, miejscom czy też środkom wyrazu.

źródło opisu: http://www.miskaryzu.pl/index.php?cont=316

Ramon | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Klasyka zen. Chociaż odnoszę wrażenie, że jedna z tych książek z serii Mistrzowie Zen, której lektura bardziej męczy mózg. A przecież nie o to tutaj chodzi :)

bastkk | 2013-03-31

Co prawda, w świetle "nauk" zen, jak również z powodu mojego "rozróżniającego umysłu" (wyjaśnienie znajdziecie na kartach dzieła)nie powieniem był tego oceniać, ale zrobię to dla kolejnych czytelników.
Jeśli ktoś jest świeżo po spotkaniu z tą, nazwijmy to zachodnim językiem - "doktryną" - która w istocie nie jest żadną doktryną duchową - to przeżuwając tę książkę, macie wielkie szanse na zapoznanie z zen.
Tyle z mojej strony.