Przebaczenie odmienia życie

Wydawnictwo: List
Le pardon, chemin de vie
83-60021-95-9
przebaczenie, religia
religia
Melania

Czym jest przebaczenie? Czy jest wyzwoleniem? Miłością? Darem? Dlaczego warto przebaczać i dlaczego warto prosić o przebaczenie? Na te pytania odpowiada książka znanej również w Polsce autorki, prowadzącej od wielu lat dni skupienia poświęcone doskonaleniu życia duchowego. „Wybór między «przebaczyć» i «nie przebaczyć» – to wybór między obecnością Boga w naszym życiu i jej brakiem” – przekonuje nas Paulette Boudet.

źródło opisu: http://www.listmedia.pl/kup/product.php?id_product=232

źródło okładki: http://www.listmedia.pl/kup/product.php?id_product=232

Melania | 2013-05-12
Przeczytana: 11 maja 2013

Przebaczenie jest podstawowym warunkiem dobrych relacji z Bogiem i z ludźmi. Nie tyle powinniśmy przebaczać, co również prosić o przebaczenie. „Chińskie przysłowie mówi, że ten kto nie przebacza, kopie dwa groby: jeden dla winowajcy, a drugi dla siebie” (rozdz. Zakończenie, str. 130). Całkowite przebaczenie, to takie które nie wypomni danej rzeczy nawet za dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści lat, choćby w największej kłótni.

„Przebaczenie jest wyzwoleniem, darowaniem długu, przywróceniem zerwanej więzi z człowiekiem i z Bogiem oraz warunkiem uzyskania Bożego przebaczenia: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (rozdz. Trudne słowo „przebaczenie”, str. 34).

Autorka opisuje trzy etapy drogi przebaczenia: modlitwę kontemplacyjną, modlitwę uwielbienia i modlitwę błogosławieństwa (por. rozdz. Ofiarować swoje przebaczenie, str.68), którym towarzyszy modlitwa prośby. Również na własnym przykładzie pokazuje trafność wskazanych wyżej stopni przebaczenia.

„Jeśli...