Dom pod czerwoną blachą

Wydawnictwo: Bellona
978-83-11-12409-7
vAnitas

Akcja powieści dzieje się na Litwie, na początku XX wieku. Bohaterami są mieszkańcy Kresów: rodzina Wojszowiłłów, dziedziczka Kuncewiczowa, kupiec Kruczek czy gospodarz Żmogus. Poznajemy miejscowe legendy i obyczaje oraz życie przedstawicieli różnych warstw społecznych, zawodów czy światopoglądów. Ich charaktery, zachowania i opinie ukazują wielobarwność dawnych Kresów, dając niezapomniany obraz Wileńszczyzny.

Z pewnością nie można pominąć barwnych opisów przyrody i domostw nakreślonych piękną kresową polszczyzną dawnych lat. To kolejna książka uznanego autora literatury kresowej. Jego powieść odtwarza dramatyczne dzieje Kresów, przywołuje obraz świata, który odszedł do przeszłości i uwodzi klimatem dawnej Wileńszczyzny.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=5972&page=0

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=5972&page=0