religia

źródło okładki: http://literacki24.pl

Maciek | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 05 listopada 2017

Nie mam wątpliwości ze książka o Marcinie Lutrze Andrzeja Tokarczyka to dobra publikacja,mimo sporego okresu czasu od wydania książka trzyma poziom.

chrispu | 2016-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Różne

Książka w formacie kieszonkowym wydana w serii Religie Świata. Zawiera dosyć dogłębną analizę i opis powstania protestantyzmu oraz opis życia Lutra. Początek jest nawet, nawet ciekawy, dość dobrze i szybko się go czyta, jednak tak mniej więcej od połowy to robi się już książka dla "fachowców". Duża ilość nazwisk dat oraz odwołań do tekstów czynią lekturę nieco "mniej strawniejszą". Najwięcej korzyści wyciągną z niej religioznawcy oraz osoby piszące o osobie Lutra lub o protestantyzmie. Na końcu ksiazki jest chronologiczny spis najważniejszych dat z życia Lutra.