7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Bedtime Stories for Little Children
978-83-7708-981-1
baśnie, usypianki
zazanka

Ten zbiór pięciu cudownych historii jest doskonały do czytania dzieciom przed snem. Słuchając uroczych baśni, maluch znajdzie się w świecie pełnym magii. Mysia panna młoda, leniwy pasikonik i bardzo przyjazny smok tylko czekają, by zaczarować sny.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/354054/

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

zazanka | 2013-01-16
Przeczytana: 2013 rok

Bajki miesiąca moich synków.

Jak zwykle zwróciłam uwagę na tę książeczkę między innymi ze względu na piękne ilustracje. W środku pięć bajek i każda ilustrowana w innym stylu. Każda prześlicznie, kolorowo na całe strony.

Po drugie: autorzy! Ezop, Edward Lear i Kenneth Grahame. Czyli klasyka.

Dwie historyjki pochodzą ze zbioru baśni Ezopa. Zbiór ten powstał w starożytnej Grecji. Nikt nie wie dokładnie, kim był Ezop - mógł być bogatym człowiekiem, ale mógł być i niewolnikiem - lecz jego pouczające bajki zawsze były popularne. Dziś zna je cały świat. Bajki Ezopa często opowiadają o zwierzętach i zawsze na końcu mają morał. Morałem baśni "Żółw i Orlica" jest zdanie: "Ciesz się z tego co masz", natomiast w historii "Mrówka i pasikonik" - "Myśl o przyszłości, nie tylko od nie dzisiejszym"

W książce znajdziecie też bajkę Edwarda Lear'a "Puchacz i kotka". Edward Lear był artystą, pisarzem i poetą epoki wiktoriańskiej. Mieszkał z kotem o imieniu Foss, który stał się słynny dzięki...