Barbarzyńcy u bram

Wydawnictwo: Arcana
978-83-60940-90-7
Wrocław, Konrad, Kolba
BIETKA

BARBARZYŃCY U BRAM to bezlitosna satyra na współczesną Polskę, na pogrążone w kłamstwie i mistyfikacji polityczne i intelektualne elity. Mierzy się nie tylko z porażającą rzeczywistością, ale i z tragiczną historią najnowszą. Pokazuje absurdy władzy oraz spustoszenie moralne i duchowe społeczeństwa, spowodowane hipokryzją i degeneracją rządzącej partii Kariera i Sukces oraz jej cynicznego...

Pokazuje absurdy władzy oraz spustoszenie moralne i duchowe społeczeństwa, spowodowane hipokryzją i degeneracją rządzącej partii Kariera i Sukces oraz jej cynicznego wodza, Rudego Lisa. Powieść przeniknięta gorzką ironią, sięga najgłębszych warstw ludzkiej egzystencji.
Świat realny miesza się ze światem magicznym, a wyobrażnia prowadzi nas po krainie pełnej zagadek i tajemniczych zdarzeń. Pierwsi czytelnicy i krytycy doszukują się w " Barbarzyńcach" powinowactwa z " Mistrzem i Małgorzatą" Bułhakowa, prozą Czechowa i "Martwymi duszami" Gogola.

źródło opisu: Wydawnictwo ARCANA, 2012

ciociasamozloeluta | 2014-04-20

Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski,
Ty farbowana świnio, marszałku kurewski,
Chamie zblazowany, zatęchła sklerozo,
Gnoju zasmarkany, ty zdrajco Zomozo
Co to jest i dlaczego ta ksiazka powstala? I dlaczego rozsylana jest praca Stanislawa Srokowskiego po swiecie? Albo ktos jeszcze nie obudzil sie w XXI wieku?

AldivonKacap | 2017-06-29
Daniel | 2017-02-14