Co ja tu robię?

Wydawnictwo: Poligraf
życie, spełnienie, wiara, tożsamość

„Patrząc przez pryzmat radości w słowie pisanym, daję ją innym… To wielkie szczęście podzielić się z drugim człowiekiem swoimi refleksjami” – mówi Anna Dalia Słowińska i pisze w każdej wolnej chwili. Debiutowała w antologii „Przeżyte, zasłyszane, utrwalone” (Piła, 2009) opowiadaniem „Niespodzianka”. Jej wyróżnione w konkursie literackim opowiadanie „Przodek” zostało opublikowane w...

Jej wyróżnione w konkursie literackim opowiadanie „Przodek” zostało opublikowane w pokonkursowym wydawnictwie „W poszukiwaniu tożsamości kulturowej miasta” (Piła, 2011).
Ostatnio na rynku czytelniczym ukazała się powieść psychologiczno-obyczajowa Anny Dalii Słowińskiej „Szansa na szczęście” (czerwiec 2012). Autorka z powodzeniem realizuje się twórczo. Na druk czekają powieści: „Przemaluj ten obraz”, „Życie jak obsesje”, „Samotność w pułapce”.

„Co ja tu robię?” – to współczesna powieść psychologiczno-obyczajowa, która porusza kwestie spełnienia i tożsamości, dramaty istnienia, problematykę wiary, winy i wiele innych tematów związanych z życiem.
Bohaterki powieści, dwie siostry, psychologiczną wnikliwość łączą z trudnym życiem, szukając swojej drogi do szczęścia i w obu przypadkach jest ona skrajnie inna.
Powieść odsłania świat, w którym tak naprawdę – jak w życiu – nic nie jest oczywiste i wszystko może się wydarzyć, od radości po dramat ludzki. Ta misterna, rozgrywająca się w Pile, bezpretensjonalna powieść pełna jest zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2013

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

Muminka | 2013-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 września 2013

Nie jest to lektura lekka łatwa i przyjemna, czy typowa próbka literatury kobiecej nie najwyższych lotów. Tematykę też ma prócz wątków erotyczno-miłosnych dość poważną. Główną bohaterką jest Agnieszka, której perypetie uczuciowo- światopoglądowe stanowią oś książki. Dla mnie o wiele bardziej intrygująca była subtelnie narysowana postać jej siostry Krystyna, która wbrew rodzinie wybrała życie klasztorne. W tej rodzinie rozmowy toczą się o miłości, powołaniu, wyborze drogi życiowej no i miejscu Boga czy religii w współczesnym świecie.
Losy Agi są dość typowe, stanowią przykład obecnej w naszym świecie tendencji do seryjnej monogamii. Pierwszy mąż, którego co prawda kochała, ale był tylko popłuczynami po nastoletniej miłości Heńku. Ten wojskowy okazał się alkoholikiem, agresywnym po wypiciu, więc się rozwiodła. Potem od razu wchodzi w nowy związek z młodszym o dekadę Wackiem, też rozwodnikiem. Ale przeznaczenie jest uparte i daje o sobie znać. Oprócz zawirowań uczuciowych mamy też...

MeBrunette | 2015-03-21
Przeczytana: 15 marca 2015

Książka o tym, że nie wszystko jest w życiu czarno białe, a nasze wybory na pierwszy rzut oka nie są wcale takie wspaniałe. Za każdym razem gdy chciałam odłożyć książkę i zrobić chwilę przerwy nie mogłam tego uczynić gdyż niesamowicie mnie wciągnęła. Nie jest jakoś specjalnie wspaniale napisana jednak ma to coś. Polecam serdecznie.

książek: 1970
Julka | 2017-11-11

Ciekawa, przyzwoicie napisana powieść, z interesującymi postaciami, o trudnych życiowych wyborach, miłości, powołaniu, a przede wszystkim miejscu Boga czy religii w życiu człowieka.

Niebieski-oczek | 2013-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2013

Bardo dobra, wartościowa książka o życiu.
Skłaniająca do refleksji, wciągająca.
Polecam osobom, które są stawiane przed trudnymi wyborami i szukającymi odpowiedzi.

Gerdas | 2017-12-12
Przeczytana: 30 października 2016