Afryka malowana sercem

Wydawnictwo: Kleks
8371940637
Afryka, Kongo, misje, misjonarze, czarny ląd,
tulipany3

...Dobrze się stało, że na 25-lecie pracy misyjnej kapłanów diecezji tarnowskie w Kongo - ukazują się wspomnienia Izabeli Karasińskiej z pobytu w Afryce. Dlaczego dobrze? Dlatego, że o pracy misjonarzy pisze osoba świecka, a więc bez klerykalnego obciążenia. Dlatego dobrze - że świeżym okiem zobaczyła Afrykę, do której misjonarze już się w mniejszym lub większym stopniu przyzwyczaili...

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Własne

eduko7 | 2017-02-25
Przeczytana: 19 lutego 2017

Afryka wymarzona, malowana sercem w zderzeniu z biedą, przemocą i stereotypami. A jednocześnie osoby, które Autorka spotkała podczas pobytu na Czarnym Lądzie, nadające właściwy koloryt tej opowieści, prezentujące prawdziwą duchowość, szczere, pogodne.

mamaweronika | 2015-01-12
Przemysław | 2017-04-20