Godność kobiety

83-211-1241-2
kobieta, bóg
religia
tulipany3

"Potrzebne są na świecie nie tylko Marie uważnie słuchające Chrystusa, bo inaczej wszyscy byśmy z głodu poginęli i brudem zarośli. I niezbyt przyjemnie byłoby na świecie. Ilekroć wchodzi do twojego pokoju kobieta, zawsze wstań, chociaż byłbyś najbardziej zajęty (...) Pamiętaj, że w ten sposób płacisz dług wdzięczności twojej Niepokalanej Matce, z którą ściślej jest związana ta niewiasta niż...

Ilekroć wchodzi do twojego pokoju kobieta, zawsze wstań, chociaż byłbyś najbardziej zajęty (...) Pamiętaj, że w ten sposób płacisz dług wdzięczności twojej Niepokalanej Matce, z którą ściślej jest związana ta niewiasta niż ty. W ten sposób płacisz dług wobec twojej rodzonej Matki (...) Wstań nawet wtedy, gdyby weszła najbiedniejsza z Magdalen (...) Wstań bez zwłoki, dobrze ci to zrobi."
Kolejny tom białej serii prymasowskiej (Ojcze nasz, IW PAX 1997, Z rozważań nad kulturą ojczystą, IW PAX 1998) jest nowym, dokonanym w Instytucie Wydawniczym PAX, wyborem tekstów Prymasa Tysiąclecia poświęconych kobiecie. Zgromadzono w im różnorodne materiały, takie jak kazania, referaty, konferencje, rozważania rekolekcyjne. Niektóre z nich ukazują się drukiem po raz pierwszy.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie