Kuroshitsuji Tom 9

Tłumaczenie: Paulina Tuczapska
Cykl: Kuroshitsuji (tom 9)
Wydawnictwo: Waneko
Kuroshitsuji 9
manga, komiks, lokaj, sebastian, ciel
komiksy
Angae

Przywołaj mnie, mój panie! Spokój hrabiego Ciela Phantomhive'a zostaje zburzony, gdy kamerdynerzy samej Królowej Wiktorii rekwirują jego posiadłość, aby urządzić w niej wystawny bankiet usankcjonowany przez Jej Wysokość. Przygotowania do tak ważnego zdarzenia nie sprawią Sebastianowi najmniejszych problemów, lecz czuwanie nad grupką wybitnych gości okaże się nie lada wyzwaniem. Przyjęciu...

Przywołaj mnie, mój panie!
Spokój hrabiego Ciela Phantomhive'a zostaje zburzony, gdy kamerdynerzy samej Królowej Wiktorii rekwirują jego posiadłość, aby urządzić w niej wystawny bankiet usankcjonowany przez Jej Wysokość. Przygotowania do tak ważnego zdarzenia nie sprawią Sebastianowi najmniejszych problemów, lecz czuwanie nad grupką wybitnych gości okaże się nie lada wyzwaniem. Przyjęciu daleko od biesiadnej atmosfery, za oknami szaleje burza, a w potężnej rezydencji niebawem rozpęta się krwawe piekło, przed którym nikt nie będzie bezpieczny nawet pozornie niezniszczalny sługa...

źródło opisu: waneko.pl

źródło okładki: waneko.pl

Początek nawet spokojny, później przyjęcie, a następnego ranka przerażające odkrycie! Aż ciary przechodzą! Już myślałam, że to koniec zagadki i Sebastian wszystko rozwiąże (jak to ma w zwyczaju), a tu kolejna niewiadoma i tyle trupów ...
A Ciel tak słodko wygląda jak śpi <3 Istny słodziak !
Gorąco polecam ! ! !

Anettet | 2017-04-23

Jeden z moich ulubionych tomów. W tym tomie zaczyna się cała historia. Jest naprawdę wciągająca. Jak zwykle w Kuro... kryminalna. Jednak naprawdę polecam.

ogniopluj | 2013-02-23
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: luty 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moja teoria: mordercą jest Grell. W ósmym tomie Ronald Knox wspomina, że Sutcliffa wysłano do posiadłości Phantomhiv'ów. Według mnie Grell ukrył się gdzieś w posiadłości i czekał na odpowiedni moment. Kto inny opuściłby miejsce zbrodni w tak krótkim czasie nie pozostawiając przy tym śladów? Na pewno nie był to zwykły człowiek. A zabójstwo Sebastiana można wytłumaczyć nieodzwajemnioną miłością.
Czuję się jak detektyw :D

Kurushimi | 2013-06-24

Ach, Lau na okładce *,* Uwielbiam tę mangę i jej autorkę. Świetnie wykreowała każdego z bohaterów, idealnie oddaje nastrój i klimat każdej ze scen, każdego wątku. Ta lekka tajemniczość i mrok Anglii, do tego czasy wiktoriańskie

Grabarz | 2013-02-24

I Za to kocham Kuroshitsuji, im dalsze tomy tym wyższy poziom

książek: 1900

No, no, no, wreszcie zaczyna być naprawdę ciekawie. Trzy trupy (przynajmniej w teorii – czy ktoś w ogóle uwierzyłby, że Sebastian naprawdę nie żyje?), ograniczone grono podejrzanych, burza uniemożliwiająca wezwanie policji czy opuszczenie posiadłości – szykuje się fajny kryminał, nawet jeśli pewnie ostatecznie sprawcą okaże się jakieś nadnaturalne szujstwo. Aż po raz pierwszy miałam ochotę od razu po skończeniu tomiku brać się za kolejny.

Shizu | 2013-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 15 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

o.O

Pani Toboso chyba chce mnie wpędzić do grobu! Nie powinna tak sobie igrać z moimi emocjami! Ja wiem..wiem, że to co się stało jest niemożliwe, wiem, że pewnie wszystko się wyjaśni...ale przez następne dwa miesiące Sebastian będzie dla mnie MARTWY ;_;
A ten drań w dodatku wszystko to przewidział!
Wrr..nienawidzę go i tęsknię za nim jednocześnie.
Cóż za nieprzyzwoicie dobry tom...chociaż pierwsza połowa była trochę nudna, ale ta druga zwaliła mnie z nóg ;(

| 2013-02-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 lutego 2013

Skończyć tom w takim momencie i kazać czekać czytelnikom na ciąg dalszy całe 2 miesiące to zbrodnia...

Verine | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Najlepszy tom do tej pory! Nie wiem jak doczekam do kwietnia, ale uparłam się, że będę czekała na wydania po polsku, więc cóż... Jak Pani Toboso mogła skończyć tomik w takim momencie?! To zakrawa na okrucieństwo ;_;

EmilyStrange | 2013-04-04
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu by poznać zakończenia zagadek... no i co wymyślił Sebastian, bo przyznaję, że nieźle namieszał.