Diabelskie bębny

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Trommelfeuer
83-7146-042-2
XanaX

Teksty piosenek rockowych przyjmowane są przez odbiorców całkowicie bezkrytycznie. Do dziś nie ukazało się ani jedno opracowanie naukowe na temat tych tekstów czy choćby obiektywne przedstawienie problemu ich oddziaływania na młodzież. Tymczasem oddziaływanie to jest ogromne. Diabelskie bębny można by na pewno zatytułować inaczej. W moich amerykańskich wykładach mówię często o "violent...

Diabelskie bębny można by na pewno zatytułować inaczej. W moich amerykańskich wykładach mówię często o "violent orders for the subliminal", czyli o potężnych nakazach kierowanych do podświadomości. O tym, jak niebezpieczne są te nakazy, piszę w niniejszej książce. Moim zamiarem było nie tylko uświadomienie czytelnikom, jakie treści zawierają teksty piosenek rockowych. Chodziło mi raczej o pokazanie, w jaki sposób teksty te przyczyniły się do powstania bądź zwiększenia zasięgu licznych negatywnych zjawisk, jakie obserwujemy w dzisiejszym społeczeństwie.

źródło opisu: Wydawnictwo Vocatio, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

XanaX | 2013-01-15

Z bębnem to się autor na rozum zamienił. Wyrwane z kontekstu słowa piosenek i wypowiedzi, brak jakiejkolwiek znajomości omawianych wykonawców i ich dorobku artystycznego, manipulowanie informacjami. Szkoda czasu. Nie polecam.

Tomek | 2016-06-11

ostro zawiewa fanatyzmem, szkoda czasu

zetsubou | 2013-02-12
pshemko79 | 2016-01-02