Pusia, zagubiona kotka

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Kotka Pusia (tom 2) | Seria: Zaopiekuj się mną!
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Lost in the Storm

Kolejny tom znanej serii o losach zwierząt. Przyjazne i wzruszające opowieści o niesieniu przez dzieci pomocy zwierzętom.

Nowe przygody Pusi z "Zagubionej w śniegu"

Ilustracje: Sophy Williams.

źródło opisu: http://zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://zielonasowa.pl/

Aneqq | 2015-04-12
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Czytałam ze 2 lata temu ;33 Bardzo wtedy mi się podobała.

Julia | 2017-01-27

Ta książka opowiada o Eli, która bardzo kocha swoją kotkę. Pusia zaczyna bawić się na śniegu i rozpoczyna się straszna zamieć i zaciera ślady. Czy Pusia znajdzie swój dom?
Polecam wam bardzo tą opowieść.

zuzia8 | 2015-02-07
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Bardzo polecam książki Holly Webb a tym bardziej tą którą przeczytałam bo to jest bardzo ciekawa książka.

Paulina Kwiatkowska | 2013-05-03

Koty to jedne z moich ulubionych zwierząt, dlatego też na mojej liście czytelniczej nie mogło zabraknąć tej pozycji. Po miłym zaskoczeniu lekturą ,,W poszukiwaniu domu” postanowiłam zapoznać się także z tą książką. Czy było warto? Przekonajcie się sami!

Ela, uczennica szkoły, bardzo dbała o swoją kotkę, Pusię. Bardzo martwiła się o nią, dlatego najchętniej nie wypuszczałaby jej z domu. Nie było jednak takiej możliwości. Kot miał swoje życie i także musiał się wybiegać. W tym celu zamontowano jej szczególną furtkę, przez którą mogła wychodzić na zewnątrz. Pewnego dnia, gdy padało bardzo dużo śniegu, dziewczynka ustrzegła Pusię, aby nie wychodziła na zewnątrz. Ciekawa kotka postanowiła jednak opuścić swoje przytulne mieszkanko. Śniegu na jej nieszczęście było tak dużo, że szybko zgubiła drogę do domu.

Książeczka zachwyciła mnie podobnie tak, jak poprzednia. Tym razem także nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam ją błyskawicznie. Zdążyłam już przyzwyczaić się do stylu autorki,...

Dziub | 2017-09-12
Przeczytana: 12 września 2017

Uwaga, to imię omen nomen, nasz kot otrzymał takie miano po książkowym pierwowzorze i też zaginął :( Nie wpływa to na ocenę tomu, raczej ta ciągła powtarzalność fabularna - czy nie ma innych świąt niż Boże Narodzenie? Raz wystarczy, naprawdę.

czytająca_pod_wodą | 2016-05-23

książka mojego dzieciństwa z czasów kiedy to jeszcze książka była dla mnie stratą czasu. ta książka odmieniła moje życie

Alyssa Wosk | 2016-11-27

Nie tak wciągająca jak 1 książka, ale jest spk.

zaczytana | 2016-05-18

jak każda książka Holly Webb wspaniale napisana

liliana | 2013-04-28

moja sześcioletnia córeczka jest zachwycona

Irys | 2013-05-21
Przeczytana: 12 marca 2013