Pusia, zagubiona kotka

Okładka książki Pusia, zagubiona kotka Holly Webb
Okładka książki Pusia, zagubiona kotka
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kotka Pusia (tom 2) Seria: Zaopiekuj się mną! opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
2016-01-22
2016-01-22
Jacek Drewnowski
bajki opowieści zwierzęta Jacek Drewnowski Sophy Williams

Gdybym była trochę młodsza wywarła by na mnie większe wrażenie.Została ona tak jakby urwana w połowie.Jak na literaturę dziecięcą jest nawet dobrze napisana.Wszystkie wydarzenia są bardzo chaotyczne.Szybko się ją czyta.Jest pierwszą książką z tej serii którą przeczytałam,ale wydaje mi się,że nie będę się zagłębiać w dalsze części tej serii.

"Pusia, zagubiona kotka" to kolejna książka Holly Webb, którą mam okazję zaprezentować na swoim blogu. Tak jak poprzednią, wypożyczyłam by czytać dla siostrzeńców, którzy przebywali u mnie na wakacjach :)

"Ela bardzo kocha swoją kotkę Pusię. Doskonale pamięta, jak bardzo się bałą, kiedy kotka zaginęła. Pusia uwielbia zabawy na dworze i bardzo lubi przebywać w ogródku, zwłaszcza kiedy pada śnieg. Pewnego razu, kiedy Pusia bawi się na śniegu, rozpoczyna się straszliwa zamieć. Wiejący wiatr i padający śnieg zacierają ślady i Pusia gubi drogę do domu. Czy historia znowu się powtórzy? Czy Eli uda się po raz drugi odnaleźć zagubioną w śnieżycy kicię?"*

Jak wynika z powyższego opisu, fabuła jest prosta, doskonale skrojona dla młodego czytelnika, który uwielbia czytać przygody o zwierzątkach, a szczególnie o kotach. Zaś sam język jak i opisy są dostosowane do dzieci, dzięki czemu mogą sobie wyobrażać przygody kotki Pusi. Zaś zawarte w książce obrazki dodatkowo wzmacniają wyobraźnię dziecięcą. A czcionka dodatkow0 sprawia komfort czytania, dlatego też opowieść czyta się szybko.

Chociaż książka nie jest ambitna i jest nad zbyt cukierkowata dla dorosłego czytelnika, to jednak i nam dużym dzieciom, może podobać się opowiedziana przez Holly Webb historia znajdująca się w książce "Pusia, zagubiona kotka". O ile będziemy chcieli odnaleźć w sobie dziecięcą radość z czytania i tego typu książek. Polecam.

* Opis z okładki

Uwaga, to imię omen nomen, nasz kot otrzymał takie miano po książkowym pierwowzorze i też zaginął :( Nie wpływa to na ocenę tomu, raczej ta ciągła powtarzalność fabularna - czy nie ma innych świąt niż Boże Narodzenie? Raz wystarczy, naprawdę.

Szybko się czyta. Książka jest bardzo dobra przy początkach nauki czytania. Dobra dla najmłodszych czytelników. Polecam.

Bardzo fajna książka

Bardzo fajna książka

Była ekscytująca i urocza gdy Pusia ratowała małego kotka o imieniu Śnieżynka .

Była ekscytująca i urocza gdy Pusia ratowała małego kotka o imieniu Śnieżynka .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W sam raz dla maluchów kochających zwierzątka :)

W sam raz dla maluchów kochających zwierzątka :)

Dużo lepsza niż tom 1. Polecam.

Dużo lepsza niż tom 1. Polecam.

Książka dobra dla maluchów i trochę starszych dzieci. Autorka wie jak chwycić za serce

Podobała mi się trochę mniej od tych, które już czytałam, ale nie obniżę oceny.

Podobała mi się trochę mniej od tych, które już czytałam, ale nie obniżę oceny.

• Dla dzieci
  • Zaopiekuj się mną
  • Holly Webb
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Pusia, zagubiona kotka