O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Książeczka z serii „Poczytaj mi mamo” - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951. Cała seria charakteryzowała się niezmienną formą publikacji.

Ilustrował Włodzimierz Terechowicz.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gloria81 | 2014-11-09

Ala i Wojtek mieszkają po dwóch stronach płotu i zawsze grzecznie się razem bawią. Niestety nagle ni z tego ni z owego strasznie się pokłócili. Każde z nich rysuje na płocie podobiznę drugiego. Rysunki są brzydkie i koślawe. Kiedy nadchodzi noc księżyc, chmurka, krzak bzu, wiatr, kot no i oczywiście najbardziej poszkodowany płot starają się pozbyć brzydkich bohomazów.

Basia | 2015-05-12

Cudna.

Ozeusz Ozyy | 2014-05-11

Jedna z moich ulubionych książek dzieciństwa.

lunochod99 | 2018-01-23
Przeczytana: 17 stycznia 2018