Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Ace Books
Dragon Blood
angielski
Marta

Ward, ruler of Hurog, joins the rebels against the tyrannical High King Jakoven. But Jakoven has a secret weapon. One that requires dragon's blood. The very blood that courses through Ward's veins

Nanik | 2014-05-10
Na półkach: Przeczytane, 040 Fantasy

Ociągałam się z sięgnięciem po nią, gdyż wcześniejsza seria tej autorki, "Alfa i Omega", mnie nie przekonała (nigdy nie przepadałam za wilkołakami). Ale... historia o Hurogach mnie zachwyciła :) Może dlatego, że wątków romantycznych było w niej bardzo mało? Może dlatego, że główny bohater z początku wydawał się wyjątkowo nieatrakcyjny: zbyt młody (jak na mój gust), chwilami nieporadny, opisywany jako co prawda wysoki, ale sprawiający na otoczeniu wrażenie głupca. Popełniał błędy, a nawet - co podobno dla głównych bohaterów niewybaczalne - zdarzało mu się płakać. Mimo to szybko stał się moim ulubieńcem :) Musiał przejść swoją drogę, stopniowo odkryć siebie - i autorce udało się to opisać w dość przekonujący, moim zdaniem, sposób. Ward miał coś takiego w sobie, że ludzie chcieli za nim iść :) Słowa, którymi opisał go bliski przyjaciel: "Równie łatwo jest być wściekłym przy szczeniaku, co być wściekłym na Warda".

Oreg zresztą również jest interesującą postacią - czasem psotny,...

ZaCzytana | 2017-07-21
Zuzia | 2016-12-17