Słynne samoloty. Northrop B-2 Bomber

Tłumaczenie: Alfred Lichota
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słynne Samoloty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
Classic Warplanes. Northrop B-2 Bomber
technika
Exodus

Legenda głosi, że kiedy staruszek Jack Northrop zobaczył model nowego, supertajnego bombowca opracowanego w latach 80-tych, to zapłakał. W końcu, po prawie czterech dekadach od prowadzonych przez niego prób z tą koncepcją, jego wiara w "latające skrzydło" została potwierdzona. Marzenie tego konstruktora wzbiło się w powietrze. Osłonięty supertajemnicą i za każdym razem budzący liczne kontrowersje, nowy bombowiec zaskoczył świat pod koniec 1988 roku. Masywne skrzydło prawie niewidoczne dla nieprzyjaciela; samolot tak skomplikowany, że jego wartość jest większa niż wartość złota o tej samej wadze. W końcu "niewidzialny" dla radarów bombowiec Northrop B-2 kategorii stealth pojawił się na scenie światowej.

Przedstawiamy szczegółowy opis historii i rozwoju bombowca Northrop B-2, ilustrowany ponad 55 wielobarwnymi fotografiami, tabelami osiągów i schematami technicznymi.

źródło opisu: BGW, 1992

źródło okładki: własne