Statek widmo

83-85251-23-5
horror

źródło okładki: zdjęcie autorskie

CorranHorn | 2019-08-15

Kolejna książka z młodości. Pamiętam, że się bałem. Dzisiaj horrorów już nie czytam, szkoda zarywać sen :D

Magnis | 2018-05-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Kiedyś będąc w jednym z hipermarketów zauważyłem wiele książek Antoniego Marczyńskiego wydanych przez Wydawnictwo Galicja i pośród nich upatrzyłem sobie Statek widmo nie znanego mi wcześniej autora. Okładka przyciągała wzrok za sprawą okropnej postaci na niej widocznej, ciemności i statku. Miałem nadzieje, że dostanę horror z prawdziwego zdarzenia o statku widmie skrywającym nie jedną tajemnice lub działających tam mrocznych siłach zła. Zaciekawiony zakupiłem za grosze i przeczytałem, a teraz postanowiłem odświeżyć sobie ponownie, aby zobaczyć jak obecnie wypadnie.
Bohater historii Marek zauważa stojący nie daleko statek, który nie odpowiada i nie widać na nim żadnej obecności. Postanawia zbadać co dzieje się na tym statku i wchodzi na pokład. W ten sposób zostaje wplątany w niebezpieczną przygodę, w której zaczynają dziać się dziwne rzeczy.
Byłem ciekawy co otrzymam, bo po poprzednim czytaniu nic nie zostało mi w głowie, ale też minęło sporo czasu od przeczytania. Początkowo...

| 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Książkę wygrzebałem ładnych parę lat temu w jednym z hipermarketów w koszu z tzw. przecenionym wyrobem papierniczym w formie książki. Kosztowała 99 groszy. Od tego czasu powieść ta kurzyła się na półce mojej domowej biblioteczki. Niedawno sięgnąłem po tę pozycję w celu odpowiedzenia sobie na pytanie, o czym jest w ogóle ta książka?
Jako, że ze strony wydawnictwa nie ma kompletnie żadnych informacji, co do treści, jedynie zdawkowe informacje dotyczące autora. Tytuł "Statek widmo" wskazywał by na horror i tak też obstawiłem dodając książkę do internetowego zbioru pod ową kategorią. Jak się okazało te przypuszczenia były uzasadnione gdyż powieść ta zawiera elementy grozy czy horroru. Jeżeli na wstępie miałbym porównywać tę powieść ze znanymi mi autorami horrorów to stawiał bym na Mastertona. Chodzi tutaj mianowicie o konstrukcję, schemat powieści.
Bohater książki niejaki Marek (nazwisko niewymienione) wraz z wujem Tomem pływając swym kutrem po morzu północnym natrafiają na...