Zgłosuj na książki roku 2017

horror

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Książkę wygrzebałem ładnych parę lat temu w jednym z hipermarketów w koszu z tzw. przecenionym wyrobem papierniczym w formie książki. Kosztowała 99 groszy. Od tego czasu powieść ta kurzyła się na półce mojej domowej biblioteczki. Niedawno sięgnąłem po tę pozycję w celu odpowiedzenia sobie na pytanie, o czym jest w ogóle ta książka?
Jako, że ze strony wydawnictwa nie ma kompletnie żadnych informacji, co do treści, jedynie zdawkowe informacje dotyczące autora. Tytuł "Statek widmo" wskazywał by na horror i tak też obstawiłem dodając książkę do internetowego zbioru pod ową kategorią. Jak się okazało te przypuszczenia były uzasadnione gdyż powieść ta zawiera elementy grozy czy horroru. Jeżeli na wstępie miałbym porównywać tę powieść ze znanymi mi autorami horrorów to stawiał bym na Mastertona. Chodzi tutaj mianowicie o konstrukcję, schemat powieści.
Bohater książki niejaki Marek (nazwisko niewymienione) wraz z wujem Tomem pływając swym kutrem po morzu północnym natrafiają na...

Agnieszka | 2016-04-15
Marek Nowowiejski | 2014-12-11