Cuda Eucharystyczne: Eucharystyczne fenomeny w życiu świętych

Wydawnictwo: Exter
Eucharistic Miracles and Eucharistic Phenomena in the Lives of the Saints
religia, cuda
religia

Książka opisuje 36 słynnych cudów eu­charystycznych w historii Kościoła. Zjawiska Hostii zmieniających się w widzialne ciało, Hostii krwawiących, Hostii zmieniających się w kamień w ustach grzeszników, Hostii unoszących się w powietrzu i emitujących tajemnicze światło oraz wiele innych. Każdemu z opisanych cudów towarzyszy opowieść o okolicznościach, w jakich do niego doszło i opiniach ekspertów. Wiele z tych cudów trwa do dzisiaj, dając świadectwo prawdzie głoszonej przez Kościół o Przenajświętszym Sakramencie.
Ponadto książka zawiera rozdziały opisujące niezwykłe, a związane z Eucharystią, wydarzenia z życia świętych. Możemy w niej znaleźć informacje o lewitacjach, ekstazach, cudownym przyjmowaniu Ciała Pańskiego czy postach eucharystycznych, które towarzyszyły wiernym sługom Boga, od pierwszych chrześcijan, po współczesnych nam, takich jak św. Ojciec Pio, Anna Katarzyna Emmerich czy Teresa Neumann.

źródło opisu: Wydawnictwo Exter, 2009

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!