Święte miejsce

Wydawnictwo: Amber
Shrine
8370820123
horror

"Alice nie stała na ziemi. Unosiła się kilka cali nad najwyższymi źdźbłami trawy. Fenn zamrugał, nie wierząc własnym oczom. To po prostu nie było możliwe. Lewitacja należała do numerów wykonywanych w spreparowanych warunkach przez magików. Ale tu nie można było nic spreparować, stali na otwartym polu. I nie było żadnego magika, tylko jedenastoletnia dziewczynka. Jezu Chryste, co to znaczy?"

źródło opisu: IV str. okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Aldona | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Mimo tego, że pierwszy tom Świętego miejsca nie był zbyt zachęcający, jednak sięgnęłam po drugą część. Jest troszkę lepsza od pierwszej, bo w końcu dzieje się coś, co można zakwalifikować do gatunku horror, jednak wciąż nie jest to dobra książka - a jedynie przeciętna.

Aldona | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Można przeczytać, ale horrorem bym tej książki na pewno nie nazwała. Nic jakiegoś specjalnego się nie dzieje, dopiero końcówka książki nabiera tempa i ewentualnie zachęca do sięgnięcia po drugi tom, co oczywiście zrobię, ale raczej głównie dlatego, że jak już coś zaczynam, to chce to dokończyć, a nie z palącej chęci dowiedzenia się do będzie dalej.

Trudno jest mi ocenić jednoznacznie tom drugi. Z jednej strony jest to ciekawy kawałek literatury, w którym ma miejsce kulminacyjne zdarzenie, ale z drugiej doskwierała mi nuda i uczucie, że jednak troszkę za dużo. Porównuję dwie książki tego autora: "Nawiedzone" i "Święte miejsca" to pierwsza pozycja miała idealną ilość stron, a druga była troszkę za długa.
Mnie niej, naprawdę polecam. Jest lekka, dobrze strawna i, przede wszystkim, spełnia się w roli horroru, choć prawdziwa masakra dopiero rozpoczyna się tutaj!

Cudowne objawienie? Uleczenie? Boska opatrzność?
Mieszkańcy małej wioski, a szczególnie reporter lokalnej gazety, Fenn, zadaje sobie pytania, widząc uzdrowienie młodej Alice. Kolejne cuda mają miejsce obok kościoła, przy starym dębie, pielgrzymi dobijają się, aby tylko doznać dotyku Najświętszej Maryi, a czytelnik jest świadomy, że ta tymi zdarzeniami kryje się coś więcej.
"Święte miejsce" to naprawdę dobry horror, który w początkowych etapach bardziej ukazuje nam reakcję mediów, społeczeństwa i Kościoła na zdarzenie, zwane "cudem". Intrygująca relacja, która okazała się może lepszym elementem książki niż sam horror?

Agnieszka | 2015-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2015

Bardzo ciekawa choć brakowało w niej większej grozy. A podsumować ją można jednym zdaniem; Nie wszystko co widzimy jest tym czym się wydaje.

Agnieszka | 2015-10-31
Przeczytana: 31 października 2015

Bardzo dobra. Utrzymana w klimacie filmu Omen. Jestem bardzo ciekawa czy druga części horroru będzie równie interesująca.

Gerard Waldowski | 2015-03-26
Przeczytana: 12 lipca 1992