Kryjówka

Lair
8370820611
Herbert, horror, groza
horror

Druga część trylogii "SZCZURY" Szczury przetrwały i rozmnożyły się, ukryte w piwnicy na ustronnej farmie. Teraz zaczynają znów pojawiać się wśród ludzi. Ruszają do ataku. Podstępne, chytre - zupełnie, jakby sterował nimi wybitny strateg - dopadają i pożerają coraz to nowe ofiary. Ludzie, ogarnięci paniką, mobilizują wszystkie siły. Ze szczurami, które są już niemal wszędzie, walczą zwykli...

Druga część trylogii "SZCZURY"

Szczury przetrwały i rozmnożyły się, ukryte w piwnicy na ustronnej farmie. Teraz zaczynają znów pojawiać się wśród ludzi. Ruszają do ataku. Podstępne, chytre - zupełnie, jakby sterował nimi wybitny strateg - dopadają i pożerają coraz to nowe ofiary. Ludzie, ogarnięci paniką, mobilizują wszystkie siły. Ze szczurami, które są już niemal wszędzie, walczą zwykli obywatele, specjaliści, wojsko, policja ...

źródło opisu: Amber, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Zuela | 2013-11-11

II część SZCZURÓW i tak samo paskudan i przerażająca.Zmutantowane szczury zagrożeniem dla ludzkości.James Herbert jak zwykle stanął na wysokości zadania.Książka niezwykle sugestywna.Rasowy horror.Polecam jako miłośniczka tego gatunku

rudamaruda | 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kilka szczurów przetrwało masakrę w Londynie i ukryło się w Lesie Epping. Tam przez 4 lata zbierały siły i przystąpiły do kolejnego ataku. Po wielu pożartych, w końcu udaje się powstrzymać gryzonie. Na konie kilka znów ucieka.
Książka dalej napisana lekko, łatwo i szybko się czyta, ale poza zmianą scenerii właściwie niczym nie różni się od pierwszej części, a takie proste powielanie schematu nuży. Właściwie nie żałuję, że trzecia część nie została przetłumaczona.

Mariusz | 2018-05-11
Elwira Szczygieł | 2018-02-12