Na skraju ciszy

Okładka książki Na skraju ciszy Kristina Ohlsson
Okładka książki Na skraju ciszy
Kristina Ohlsson Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Fredrika Bergman (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Fredrika Bergman (tom 3)
Änglavakter
Prószyński i S-ka
2013-02-07
2013-02-07
Wojciech Łygaś
literatura szwedzka Fredrika Bergman

Gdy ciekawość prowadzi do… grobu

Intrygująca i wciągająca. Wielowątkowa, ale nie na tyle, żeby się pogubić. Zakończenie trochę bez zakończenia, ale być może dlatego, że to seria.

Zgrabnie napisane, dobrze się czyta, ciekawa pozycja na kilka wieczorów.

Zgrabnie napisane, dobrze się czyta, ciekawa pozycja na kilka wieczorów.

Bardzo mi się ta książka podobała. Niesamowita intryga, wciągające śledztwo. Odkrywanie tak wielu zdarzeń z przeszłości dalszej i bliższej, kojarzenie faktów.
Jak dla mnie, to trochę za dużo się tu jednak zadziało i czasami byłam nieco zdezorientowana. No i zbyt brutalnie - zresztą powieści, w których motywem zbrodnie jest jakaś, nazwijmy to delikatnie, dysfunkcja, nie są moimi ulubionymi.
Ale to drobne minusy. Generalnie, książki o takich właśnie dochodzeniach chcę czytać.

Ze wszystkich części jakie do tej pory czytałam, a czytam kolejno, ta jest najlepsza.

Niezły kryminał, czyta się dobrze. Polcam!

Niezły kryminał, czyta się dobrze. Polcam!

Pierwsze spotkanie z twórczością pani Ohlsson uważam za udane. Książka wciągająca. Prawie każda postać skrywa jakiś sekret. Policja stara się rozwikłać zagadkę zbrodni rozplątujac po kolei nitki prowadzące do pisarki literatury dzieciecej ktora milczy od 30 lat.
To co mnie draznilo w tej ksiazkce to postac partnera zyciowego detektyw Bergman - Spencera.

Ohlsson z każdym tomem zaskakuje mnie tym co potrafi wymyślić, jak prowadzić fabułę, jak tkać intrygi. Ta książka to dla mnie petarda. Morderstwo młodej studentki literaturoznawstwa, milcząca staruszka, przesłuchania głównych śledczych, dziwny przyjaciel. Śledztwo, w którym nic do siebie nie pasuje. Jak łączy się przeszłość z teraźniejszością? Tu znajdziecie wszystkie elementy dobrego kryminału i thrillera. To mocna powieść i byłaby w swoim gatunku genialna, gdyby nie zakończenie. Ja takich nie lubię :P

Kristina Ohlsson to kolejna mistrzyni skandynawskiego kryminału. "Na skraju ciszy" to mroczny kryminał z zawiłą fabułą. Ginie młoda studentka, która piszę pracę na temat skazanej za zabójstwo męża kobiety. Podejrzanych jest wielu a atmosfera gęstnieje.

Fantastyczna książka, polecam każdmu kto lubi dobry, wciągający kryminał, świetny dla fanów Jo Nesbo.

Ilość wątków na ogromny minus ! Gdyby autorka ograniczyła problemy osobiste wszystkich śledczych do jednej tylko osoby to myślę, że książka byłaby trochę bardziej zjadliwa. Co do sprawcy - pisarka nie miała chyba pomysłu, albo zagubiła się w tym kto miał nim być i zaserwowała nam słabą, nierozwiniętą postać (naprawdę oczekuje od książek, że najważniejsze osoby, szukane przez całą fabułę dostaną trochę "czasu antenowego"). Do ostatnich kilkudziesięciu stron musiałam się zmusić.

• Kryminały
  • Literatura skandynawska

Dodaj cytat z książki Na skraju ciszy