8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Camiño
religia
Berenika

Znam ludzi, którzy pojechali do Hiszpanii i poszli średniowiecznym szlakiem "Camino" - drogą św. Jakuba. Znam też ludzi, którzy znaleźli "Camino" - drogę we własnej okolicy: dom-praca, dom-szpital, albo w pociągu czy autobusie... Znam też takich ludzi, którzy odkryli, że ich droga - Camino, ma Imię "Camiño" - Przyjaciela, który chce nam towarzyszyć na drodze życia, zwłaszcza, gdy jest...

Znam ludzi, którzy pojechali do Hiszpanii
i poszli średniowiecznym szlakiem "Camino" - drogą
św. Jakuba.
Znam też ludzi, którzy znaleźli "Camino" -
drogę we własnej okolicy: dom-praca, dom-szpital,
albo w pociągu czy autobusie...
Znam też takich ludzi, którzy odkryli, że ich
droga - Camino, ma Imię "Camiño" - Przyjaciela,
który chce nam towarzyszyć na drodze życia,
zwłaszcza, gdy jest trudno.
Tak powstała ta książeczka.
W każdych okolicznościach Camino może zacząć
się tuż za progiem. On czeka na nas.
Camiño to Przyjaciel.

źródło opisu: http://www.caminio.waw.pl

źródło okładki: http://www.caminio.waw.pl

Berenika | 2014-01-03

Jest to próba pozytywnego spojrzenia na sytuacje, które zdarzają się każdemu z nas. Książeczka jest nieduża, kolorowa i niedroga. Zawiera wiele krótkich rozdzialików bogatych w optymistyczne treści. Jest to propozycja książki, która może komuś pomóc nabrać energii potrzebnej do ruszenia w dalszą drogę. Wielu ludzi wyrusza w drogę (po hiszp. "Camino") - pielgrzymkę: do Częstochowy, do Ostrej Bramy, niekórzy do Santiago de Compostela w Hiszpanii... ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić (czas, koszty)... Ktoś powiedział, że jedną z najdłuższych dróg na świecie jest ta przebiegająca od mózgu do serca... bywają też bardzo dalekie drogi od człowieka do człowieka... i na podjęcie takiej pielgrzymki, takiej "drogi" - Camino stać każdego z nas niezależnie od wieku czy finansów... Każdy z nas może zacząć pielgrzymować od dziś w kierunku np. pogodzenia się z kimś, albo przemienić w pielgrzymowanie zwykłą drogę do pracy, czy do szkoły, bo nada tej drodze jakiś głębszy sens.
Z zewnątrz...