Wszystkie opowieści kosmikomiczne

Seria: Złota Seria
Wydawnictwo: Amber
9788324120000
aspazja

To pierwsze wydanie scalające wszystkie zbiory opowiastek filozoficzno-fantastycznych: Opowieści kosmikomiczne, Jeżeli t 0, Inne opowieści kosmikomiczne, Nowe opowieści kosmikomiczne i Opowieść kosmikomiczną przetworzoną.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2005

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Edka | 2014-08-03
Przeczytana: sierpień 2014

Jak to bywa z opowieściami, niektóre przypadają bardziej do gustu, inne mniej. Z opowieści kosmikomicznych Calvino mogłabym wskazać kilka jak dla mnie wspaniałych, wciągających do końca, porywających przez swoją malowniczość i magię. Jest również kilka, które zainteresowały mnie mniej, być może głównie ze względu na swoją "techniczność". Te opowiadania kojarzyły mi się bowiem z wykładami z fizyki i na pewno trafiłyby bardziej do zapalonego naukowca. Nie odmawiam im jednak żadnego waloru, jedynie zaznaczam że nie trafiły do mojej wrażliwości czytelniczej. W każdym razie nie ma wątpliwości że Calvino jest autorem magicznym, przenosi w całkiem inny świat, każe porzucić schematy myślenia i spojrzeć na nasz świat z innej perspektywy, bo być może wizja świata przyjęta przez ludzkość nie jest tą jedyną prawdziwą..

un_forestiero | 2017-06-16
Bleaktree | 2016-06-16
Sakartwel | 2016-05-30
Mira | 2016-05-26
Mariusz | 2015-10-02
Teoria i praktyka powrotów, czyli że jednak z tą rzeką to faktycznie dwa razy nie zawsze warto

Sytuacja człowieka czytającego porównywalna jest z próbą zapakowania sprzętu na dwumiesięczną wyprawę kajakowo-wspinaczkową drużyny harcerskiej do renault twingo.