Zachcianki pod kontrolą

Constant Craving. What Your Food Cravings Mean And How to Overcome Them
978-83-62476-42-8
poradniki
aleksnadra

Oto kolejny poradnik niekwestionowanego autorytetu – specjalistki w dziedzinie zdrowego żywienia, emocjonalnego i fizycznego głodu – Doreen Virtue, autorki książek – Anielska dieta oraz Uzdrawianie duszy i ciała. Jej najnowsza książka Zachcianki pod kontrolą. Jak opanować pokusę jedzenia? adresowana jest do wszystkich, którzy nałogowo objadają się i mają problemy z nadwagą. Do tych, u...

Jej najnowsza książka Zachcianki pod kontrolą. Jak opanować pokusę jedzenia? adresowana jest do wszystkich, którzy nałogowo objadają się i mają problemy z nadwagą. Do tych, u których przyczyna pojawiania się głodu nie leży w naturze fizycznej, ale ma swoje źródło w sferze emocjonalnej. W końcu do tych, których w jednej chwili chwyta przemożna chęć zjedzenia określonego pokarmu i nijak nie są w stanie zwalczyć w sobie tej zachcianki. W grupie tych produktów najczęściej występują: czekolada, ciasta, ciasteczka, chipsy, lody albo słone czy pikantne przekąski.

Jednak zjedzenie tego, na co się ma ochotę, nie rozwiąże problemu, który się za tym kryje. Tylko umiejętne interpretowanie zachcianek jedzeniowych pozwoli opanować pokusę jedzenia. Takie rozwiązania i gotowe afirmacje do zwalczania zachcianek daje właśnie Doreen Virtue. Dzięki niej uzdrowisz swoje emocje – strach, wstyd, gniew i napięcie, które manifestują się w formie zachcianek.

Z książką Zachcianki pod kontrolą. Jak opanować pokusę jedzenia? każdy z łatwością odzyska zdrowy poziom apetytu i kontrolę nad swoim ciałem i duchem.

źródło opisu: http://www.illuminatio.pl/nasze-ksiazki/zachcianki-pod-kontrola/

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/nasze-ksiazki/zachcianki-pod-kontrola/

aleksnadra | 2013-03-10
Przeczytana: 02 marca 2013

Zachcianki to na ogół domena kobiet. Zazwyczaj te żywieniowe grzeszki nie przeszkadzają nam w życiu codziennym. Dopiero podczas diety, kiedy ulegniemy swojemu podniebieniu, są powodem wielu frustracji i znacznego pogorszenia samopoczucia.

Autorka skorzystała z własnych doświadczeń walki z nadwagą, przetestowanych kolejnych cudownych diet więc doskonale wie jak może czuć się człowiek kiedy zbędne kilogramy zamiast znikać po raz kolejny odkładają się w biodrach, brzuchu czy nogach. Bardzo dobrze pamięta również, jak zwiększająca się waga wpływa na poczucie własnej wartości i łączące się z nim inne kłopoty tj. konflikty z partnerem czy depresja. Doreen Virtue jest przekonana, że zachcianki żywieniowe są powiązane z naszymi emocjami czy odczuciami. Poznaj prawdziwą przyczynę swoich kulinarnych kaprysów, rozwiąż swoje problemy a odzyskasz kontrolę nad własnym ciałem.

Książka Doreen Virtue, uznanej specjalistki, magistra i doktora w zakresie psychologii doradczej to nie jest typowy...

Natula | 2013-12-05
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Jestem łasuchem, uwielbiam słodycze, one mnie chyba też kochają, bo systematycznie odkładają się to tu, to tam, dlatego regularnie toczę walkę z nadmiernym spożywaniem kalorii. Walka to nieustanna; co zjem to spalam, a jak spalę to znowu coś zjeść muszę, cóż... błędne koło. Teoretycznie uleganie zachciankom jedzeniowym w ogóle mi nie przeszkadza, wiem, że mam swego rodzaju rytuały związane z delektowaniem się słodkościami, np. nie wyobrażam sobie babskiego spotkania przy kawie bez... ciacha, no kto to widział! Jednak uważam, że warto umieć panować nad pewnymi kulinarnymi zachciankami, a szczególnie, kiedy przeradzają się one w ciągi obżarstwa, czy objadanie się pod wpływem zmian nastroju.

Idealnym źródłem wiedzy na temat podłoża zachcianek żywieniowych jest książka Doreen Virtue „Zachcianki pod kontrolą”. Autorka przez wiele lat pracowała z osobami nałogowo objadającymi się, była też psychoterapeutką od uzależnień od alkoholu i narkotyków. Poza tym zainteresowała się badaniami nad...

Agata | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Czekolada, żelki (zależnie od nastroju kwaśne lub słodkie), pikantne lub warzywne chipsy, chleb z czekoladą, grzanki z serem i ketchupem, słone paluszki, orzeszki w papryce - to tylko niektóre przekąski na które mam czasami aż tak ogromną ochotę, że potrafię wstać z łóżka (mimo że planowałam cały dzień przeleżeć) i pędzić do sklepu lub - co gorsza - wysłać na zakupy tatę lub chłopaka. Z miłości do mnie przecież nie odmówią, chociaż widzą i zwracają uwagę na przyrastające do mnie kilogramy. Na początku postu powiedziałam STOP i do obrony licencjatu w czerwcu mam zamiar solidnie schudnąć, dlatego stwierdziłam, że książka Doreen Virtue przyda mi się w tej trudnej drodze.

Zacznijmy od tego, że "Zachcianki pod kontrolą" traktują o przyczynach nieposkromionych chęci na różnego typu smakołyki, upatrując się ich głównie w naszych stanach fizyczno-emocjonalnych. Autorka opiera się tu na własnych długoletnich badaniach i pracy z kobietami i mężczyznami (choć więcej znajdziemy tu o i do tych...

Kinia | 2017-04-22

Coś niesamowitego!
Na samym początku byłam nieco zirytowana, gdy ją czytałam, bo ciągle wniosek był taki "to ma znaczenie, powiem o tym później". No i czytam strona po stronie zniecierpliwiona kiedy autorka przejdzie do sedna :D Proszę się jednak nie zniechęcać, bo potem są tak wspaniałe informacje, że nie żałuję ani złotówki wydanej na tę książkę. Cudownie, że Doreen nie tylko podaje gotową tabelkę z objaśnieniami, ale uczy też jak wyciągać wnioski z zachcianek. Dużo jest informacji o amerykańskich produktach, ale jeśli się przyłożymy do tematu to z dowolnego produktu możemy wyczytać nasze emocjonalne niedobory ;)
Bardzo polecam!

pralka55 | 2015-03-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Nie musisz zabijać apetytu- wystarczy, że go uleczysz. Zjedzenie tego, na co masz ochotę w danej chwili, nie uleczy problemu, który się za tym kryje. Poznaj prawdziwą przyczynę tego, że wciąż sięgasz po jakieś jedzenie, a żadna pokusa już z Tobą nie wygra.

Z książki dowiemy się:
*jak opanować ciągłą pokusę jedzenia
*jakim typem emocjonalnego żarłoka jesteś
*dlaczego chęć jedzenia wynika z emocji, a nie z apetytu
*że każda zachcianka odpowiada za określone potrzeby w sferze emocji, np miłość, zabawę bezpieczeństwo
*co oznacza Twoja niepohamowana ochota m.in. na czekoladę, lody, fast foody..

Juliab3 | 2013-03-09
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Nadwaga jest jednym z najczęstszych problemów, z którym obecnie boryka się spora część ludzi na całym świecie. Brak wystarczającej dawki ruchu, niezdrowy styl życia czy siedząca praca, to niektóre z przyczyn takiego stanu rzeczy, jednak nie tylko. Jak się okazuje własne emocje, samopoczucie, a nawet doświadczenia z przeszłości mają ogromny wpływ na nasz apetyt i przyzwyczajenia żywieniowe.

„Zachcianki pod kontrolą” to niezwykle apetycznie wyglądający poradnik, który zapoznaje czytelnika z zupełnie innym podejściem do tematu prawidłowego odżywiania. Autorka tej książki na własnej skórze przekonała się, że nadwaga nie jest niczym przyjemnym, a tym samym - łatwym do pokonania. Przez długi czas próbowała różnego rodzaju cudownych diet, które miały pomóc jej w powrocie do właściwej wagi. Drastycznie zaniżające się poczucie własnej wartości, kłopoty z finansami i napięte stosunki z mężem pogłębiały w niej uczucie beznadziejności, jednak pewnego dnia zrozumiała, gdzie popełniła błąd i...

Kto z nas nie lubi podjadać między posiłkami? I ile razy przechodziły nam przez głowę myśli, że zjadłabym czekoladę czy też chipsy. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na takie podjadanie, ponieważ kilogramy rosną, a my przestajemy się mieścić w ulubione ciuchy, przez co lądują one na dnie szafy.

„Zachcianki pod kontrolą” to poradnik dzięki któremu dowiemy się m.in. jak opanować ciągłą pokusę jedzenia, z czego wynika chęć jedzenia, dowiemy się także jakim typem żarłoka jesteśmy oraz co oznacza ta niepohamowana ochota na niektóre produkty. Autorka postanowiła napisać tę pozycję, ponieważ na własnej skórze przekonała się, że nadwaga nie jest niczym przyjemnym i postanowiła coś z tym zrobić.

Całość została podzielona na cztery większe części. Pierwsza z nich jest wprowadzeniem, a autorka przybliża nam jakie są najczęstsze przyczyny otyłości, zobaczymy jakim typem żarłoka jesteśmy oraz jak nasza osobowość wpływa na naszą masę ciała. Druga część publikacji zapoznaje czytelnika z...

grejfrutoowa | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Doreen Virtue to autorka książki „Zachcianki pod kontrolą”. Pozycja ta wydana została przez Illuminatio w 2013 roku.

Książka opowiada o zachciankach żywieniowych. Są one czymś całkowicie normalnym, a brzuch często jest związany nie tylko z jedzeniem (a np. motylki w brzuchu?). Zachcianki to nic złego – nasz organizm informuje nas w ten sposób, czego od nas oczekuje. Diety wcale nie zwalczają zachcianek, one są zawsze. Trochę to denerwujące, że przez nie wydaje nam się, że nie mamy kontroli nad własnym apetytem. Co ważne, zachcianka może ci podpowiedzieć, w jakim stanie emocjonalnym obecnie się znajdujesz – niektóre zachcianki mają podobne składy chemiczne co narkotyki, bądź leki, dlatego przyrównuje się je do chorób i uzależnień. Głód emocjonalny towarzyszy nam często, mimo że nie zdajemy sobie z tego sprawy i nie potrafimy go zdiagnozować. Łatwo się go jednak pozbyć, dzięki czemu nie przybierzemy na wadze. Zachcianek nie należy zwalczać – trzeba je zrozumieć. W sens sposób nasze...

Antagonista Esklaważu | 2017-09-02
Flytothesky | 2017-06-07