Głód Boga

Hungry for God
83-211-0356-1
religia
tulipany3

Ralph Martin, Amerykanin, twórca wspólnoty życia Słowo Boże w Ann Arbor (stan Michigan), jest jednym z pionierów ruchu Odnowy Charyzmatycznej i zarazem jej wybitnym animatorem. Wychowany w tradycji katolickiej, doktoryzował się z filozofii na uniwersytecie Notre Dame w roku 1964. W swej książce w sposób nad wyraz bezpośredni i ciekawy opowiada o drodze, która zawiodła go do umiłowania Chrystusa i Ducha Świętego, do włączenia się w ruch pentekostalny. Nawiązuje do licznych wskazań zawartych w Ewangelii; opierając się na własnym doświadczeniu udziela rad, jak w codziennym życiu zaspokoić "głód Boga".

Autor przebywa obecnie w Brukseli, gdzie prowadzi Międzynarodowy Ośrodek Informacji (ICO) ruchu Odnowy Charyzmatycznej.

źródło opisu: PAX, 1982

źródło okładki: Zdjęcie autorskie