pies, amstaff
flora i fauna

Omówione zagadnienia : Amstaffy w Polsce, zagadnienia rozrodu, dobór partnerów, ciąża i poród, pielęgnacja i zdrowie, uwagi o żywieniu, wystawy.

Beata-Chiara | 2015-11-25
Przeczytana: czerwiec 2009

Książka ta jest skierowana zarówno do właścicieli amstaffów, jak i do ludzi, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o tej rasie. Oprócz ogólnych zaganień interesujących właścicieli amstafów, standardu FCI wraz z komentarzem, charakterystyki (a raczej może opisu charakteru) i ogólnych rad dotyczących AST-ów dość szeroko potraktowano tutaj wypowiedzi właścicieli wybranych hodowli. Niestety, nie są to wypowiedzi protoplastów (że tak ujmę) wśród hodowców tej rasy, ani tych, którzy wnieśli coś nowego do hodowli (i mają np przy tym tytuł sędziego kynologicznego), niemniej dla osoby interesującej się rasą fragment ten może być miłą lekturą (przy tym absolutnie nie twierdzę że hodowlę przedstawione w książce są złe- wypada podkreślić, że są to dobre i znane hodowle, szczególnie- moim skromnym zdaniem- hodowla Pani Agaty Kalicińskiej).
Moim zdaniem w tak cienkiej książeczce można było wykorzystać te kilka stron na ważniejsze zagadnienia- postrzeganie ASTów przez media rozmijające się z prawdą,...

Grzehu2107 | 2014-12-07
Przeczytana: 30 listopada 2009