pies, amstaff
flora i fauna

Omówione zagadnienia : Amstaffy w Polsce, zagadnienia rozrodu, dobór partnerów, ciąża i poród, pielęgnacja i zdrowie, uwagi o żywieniu, wystawy.

Beata-Chiara | 2015-11-25
Przeczytana: czerwiec 2009

Oprócz ogólnych zaganień interesujących właścicieli amstafów, ich standardu FCI wraz z komentarzem, charakterystyki i ogólnych rad dotyczących rasy dość szeroko potraktowano tutaj wypowiedzi właścicieli wybranych hodowli. Niestety, nie są to wypowiedzi protoplastów (że tak ujmę) wśród hodowców tej rasy, ani tych, którzy wnieśli coś nowego do hodoowli (i mają np przy tym tytuł sędzuego kynologicznego), niemniej dla osoby interesującej się rasą fragment ten może być miłą lekturą. Niestety- tylko tym, gdyż moim zdaniem w tak cienkiej książeczce można było wykorzystać te kilka stron na ważniejsze zagadnienia- postrzeganie ASTów przez media rozmijające się z prawdą, podkreślić wagę prawidłowej socjalizacji psów tej rasy. Autor-moim zdaniem- poszedł trozkę na łatwiznę... Pomimo wszystko zwolennikom hodowli amstaffa w aspekcie wystawowym polecam. Czego mi brakuje? Choćby podstawowych zagadnień z dziedziny genetyki (nie wspominając nawet o kojarzeniu par, pod względem, który kolor sierści...

Grzehu2107 | 2014-12-07
Przeczytana: 30 listopada 2009