Św. Rita i nasze sprawy beznadziejne

Wydawnictwo: List
83-60021-65-1
św Rita, biografia, święta, modlitwy,
religia
Justyna Ka

Święta Rita z Cascii cieszy się w Polsce coraz większa popularnością. Bogato lustrowana książka zawiera opowieść biograficzną, świadectwa łask i mały modlitewnik. Do każdego egzemplarza dołączono obrazek i płatki róż poświęcone podczas specjalnego nabożeństwa przy figurze św. Rity w kościele oo. Augustianów w Krakowie, miejscu kultu św. Rity. Kiedy się urodziła, rodzice nadali jej imię...

Kiedy się urodziła, rodzice nadali jej imię Margherita, czyli perła. Słowo "Rita" jest zdrobnieniem tego imienia i znaczy "Perełka". Zawsze była drobna i delikatna - kiedy dorosła miała zaledwie 150 cm wzrostu - a jednocześnie silna i pełna energii. Dzieciństwo upłynęło jej szczęśliwie: kochający rodzice, bezpieczny dom w dolinie pośród gór, na które lubiła się wdrapywać, bo "z góry więcej widać", wyprawy do Cascii pełnej kupców i wędrownych kaznodziejów, gdzie w ciszy klasztoru augustianek (do którego kilka lat wcześniej wstąpiła jedna z jej krewnych) szukała Tego, o którym opowiadano jej od kołyski.
fragm. rozdziału: "Rita, czyli Perełka"

źródło opisu: List, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie