Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia

Okładka książki Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia Violetta Kuklińska-Woźny
Okładka książki Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia
Violetta Kuklińska-Woźny Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7377-558-9
zdrowie medycyna numerologia medycyna wschodu

Matematyka jest uniwersalnym językiem wszechświata.
Numerologia jest siostrą matematyki, zdaniem numerologów wystarczy dodać do siebie datę urodzenia a otrzymamy tzw. drogę życia.
Liczby w naszym portrecie numerologicznym pokazuję naszą karmiczną lekcję, uczą nas czegoś, pokazują nasz charakter/osobowość, potencjał, podpowiadają, czasem ostrzegają.

Numerologia bada wpływ liczb na życie człowieka, pani Violetta Kuklińska-Woźny idzie w swych rozważaniach dalej, w swej książce Liczby Zdrowia, określa wpływ liczb na nasze zdrowie.

Autorka: Violetta Kuklińska-Woźny, wybitny numerolog, autorka wielu książek, urodziła się i mieszka w Świdnicy. Na co dzień interesuje się parapsychologią, praktykuje jogę, medytuje. Numerologia jest jej pasją, być może wynika to po części z jej zawodu/wykształcenia, gdyż jest nauczycielem nauk ekonomicznych, ukończyła Akademię Ekonomiczną na wydziale inżynieryjno - ekonomicznym.
Więcej o autorce tutaj

Książkę czyta się rewelacyjnie, jest arcyciekawa i nie wątpię, że informacje zawarte w owej pozycji, wykorzystam do „badań własnych” w temacie: Tarot i zdrowie.

Pozycja zawiera: wstęp, cześć właściwą oraz zakończenie.

Wstęp, jest niejako wprowadzeniem do tematu. Autorka nawiązuje do holizmu, pisze o medycynie zachodu i medycynie wschodu, zwraca uwagę na szkodliwy wpływ negatywnych myśli na nasze zdrowie. Wstęp jest krótki i treściwy, to zaproszenie do przeczytania książki.

Cześć właściwą autorka rozpoczyna od omówienia symbolicznych znaczeń części ciała takich jak głowa, włosy, twarz, usta, uszy, tułów, nogi, brzuch, piersi itp. Te informacje przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, gdyż można je spokojnie wykorzystać na bardzo wiele sposobów (to taka „mowa ciała” w pigułce). Mamy też rozdział poświęcony przyczynom chorób, omówiony jest wpływ emocji (lęk, smutek, żal, złość, radość, wstyd itp.) na nasze zdrowie, pojawia się twierdzenie, że nasze myśli, postawy, to co jemy - wszystko ma wpływ na nasze zdrowie, autorka zahacza o zagadnienie zdrowia i karmy (coś a’la Odważne dusze).

Kwintesencją publikacji jest opis cyfr od 1 do 9.
Wszystkie „numerki” opisane są w ten sam sposób: ogólna symbolika (pozytywna energia i energia zablokowana),wpływ liczby na narząd/część ciała, nadmiar oraz niedobór energii w diagramie, powiązanie z czakrą.

Więcej na blogu:

Matematyka jest uniwersalnym językiem wszechświata.

Numerologia bada wpływ...

Numerologia od zawsze wydawała mi się czymś ciekawym, zagadkowym, magicznym. Od wielu lat uwielbiam sprawdzać, co oznacza dana cyfra, dlatego tym chętniej sięgnęłam po pozycję Pani Violetty Kuklińskiej-Woźny, gdyż o liczbach zdrowia nigdy wcześniej nie czytałam. Autorka była mi znana, gdyż wcześniej czytałam już kilka jej pozycji. Nie do końca mnie one jednak zachwyciły i postanowiłam tym poradnikiem zatrzeć niemiłe wcześniejsze wrażenie. Czy mi się to udało? Przekonajcie się sami!

Ciało podzielone jest na dwie części – górę i dół, granicą staje się brzuch. Człowiek podobny jest do drzewa, nogi to korzenie, natomiast głowa to korona.

Przyczyn choroby jest kilka, jednak najbardziej znaczący wpływ mają niektóre czynniki: emocjonalny, umysłowy, zewnętrzne, urazowe, nieprawidłowa dieta, negatywna karma, zatrucie na przykład alkoholem. To wszystko ma wpływ na nasze zdrowie!

Tłumienie emocji może wpłynąć negatywnie na nasze samopoczucie i wywołać kilka schorzeń, na które wcześniej nie cierpieliśmy. Mają one także wpływ na pracę ludzkich organów, wywołują choroby.

Jąkanie się na przykład jest wynikiem lęku, strachu tłumionego w sobie, ale także może wynikać z nierozwiązanych problemów rodziców. Być może niektórzy się z tym zgodzą, inni nie. Ja pozostaję neutralna w tej kwestii.

Książkę przeczytałam z przyjemnością, napisana jest w sposób prosty i w miarę ciekawy. Nigdy wcześniej nie czytałam nic o liczbach życia, więc tym bardziej byłam ciekawa tej pozycji. Okazała się ona być o wiele lepsza od pozostałych pozycji autorki i szczerze nie żałuję, że po nią sięgnęłam!

Do znaczenia liczb nie można podchodzić zbyt poważnie, jednak moim zdaniem opinie na dane tematy są choć trochę prawdziwe. Nie można jednak w nie wierzyć bezgranicznie.

,,Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia” to dość dobra pozycja Violetty Kuklińskiej-Woźny, którą polecam miłośnikom symboliki liczb.

Moja ocena : 7/10

Violetta Kuklińska-Woźny jest autorką licznych bestsellerów dotyczących numerologii w powiązaniu z różnymi aspektami ludzkiego życia. Od lat dzieli się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem z pasjonatami ezoteryki.

W książce „Liczby Zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia” autorka powiązała ze sobą numerologię, medycynę wschodu i zachodu, a także psychosomatykę. Autorka zakłada, że za pomocą numerologii możemy przeanalizować stan naszego ciała, a nie tylko przewidzieć cechy charakteru.

Więcej na: http://recenzjum.blogspot.com/2013/01/recenzja-ksiazki-liczby-zdrowia-terapie.html

• Zmieniły właściciela
  • Egzemplarze recenzenckie
  • Recenzje
  • Czeka na półce
  • Od wydawcy

Dodaj cytat z książki Liczby zdrowia. Terapie naturalne, psychosomatyka, numerologia