Sacrificial Magic

Cykl: Dolna Dzielnica (tom 4)
Wydawnictwo: RHP
angielski
missly

When Chess Putnam is ordered by an infamous crime boss—who also happens to be her drug dealer—to use her powers as a witch to solve a grisly murder involving dark magic, she knows she must rise to the challenge. Adding to the intensity: Chess’s boyfriend, Terrible, doesn’t trust her, and Lex, the son of a rival crime lord, is trying to reignite the sparks between him and Chess. Plus there’s...

Plus there’s the little matter of Chess’s real job as a ghost hunter for the Church of Real Truth, investigating reports of a haunting at a school in the heart of Downside. Someone seems to be taking a crash course in summoning the dead—and if Chess doesn’t watch her back, she may soon be joining their ranks.

As Chess is drawn into a shadowy world of twisted secrets and dark violence, it soon becomes clear that she’s not going to emerge from its depths without making the ultimate sacrifice.

źródło opisu: Random House Publishing, 2012

źródło okładki: http://www.barnesandnoble.com/w/sacrificial-magic-...»

ignis | 2014-11-10
Przeczytana: 01 listopada 2014

Powiem szczerze że poprzednie części bardziej mnie zachwyciły, konwencja książki niezbyt się zmienia, Chess ćpa tyle co ćpała albo i więcej, rozwiązuje zagadkę, ma problemy z mężczyznami bo niby jednego kocha a drugi ją pociąga (?) wolałabym żeby nasza bohaterka bardziej się rozwijała, niech idzie konkretnie w którąś stronę albo się staczamy dalej albo wychodzimy z tego.
Ona ćpa i to konkretnie, i nikt tego nie widzi ? Stadium uzależnienia w jakim ona się znajduje nie można tak po prostu ukryć, jest to dla mnie nierealne. W książce kilkakrotnie jest opisane że nie jada zbyt wiele tylko łyka cepty, jak jej organizm to wytrzymuje, niemożliwym jest jej funkcjonowanie w tak dobrym stanie przez 4 książki.
Warto przeczytać tą serię szczególnie pierwsze trzy części pozostałe zostawiam dla wielbicieli Chess, ja się w tej części wynudziłam i chyba nie sięgnę po kolejną, powiedzenie co za dużo to niezdrowo sprawdza się w tej serii książek.

daria | 2013-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Doskonała kontynuacja doskonałej serii. Cudownie znów o nich czytać, zagłębić się w relacje Chess - Terrible i w sprawę z duchami, którą autorka rewelacyjnie prowadzi.
Kwiecień 2015 powtórka
Mogłabym czytać w kółko, genialne.

aneksa | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, Recenzja

Można by pomyśleć, że życie Chess po ostatnich turbulencjach jest ułożone i spokojne. Nic z tych rzeczy. Bardzo często powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym nie idą w parze. Tak jak w przypadku Chess – jej praca kwitnie, zdobywa zaufanie i pozycje wśród współpracowników ale poza Kościołem jest już trochej gorzej.
Związek z Terriblem jest utrzymywany w tajemnicy i na co dzień można powiedzieć, że jest dobrze. Jednak jeżeli wcześniej nigdy nie było się w takim układzie i ma się po przedstawianą psychikę nic nie idzie po myśli. Tym bardziej jeżeli pojawia się wciąż było kochanek, który na dodatek wydaje się tym dobrym i zawsze skorym do pomocy

tombraiderka009 | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Chess Putnam, Ebook
Przeczytana: 18 listopada 2016

Chess w końcu odnalazła szczęście w życiu. I nie, nie mam na myśli pigułek, które, w sumie też dają jej na pewnym poziomie radość. Ale chodzi mi tu głównie o to, że Chessie wreszcie może się przyznać przed sobą, że jest zakochana. I to z wzajemnością, chociaż z tym jest akurat podejrzliwa.
Nareszcie ona i Terrible cieszą się sobą nawzajem w nieskrępowany sposób, choć do zaufania jest im dość daleko.
Wcale nie pomagają w tym spotkania Chess z Lexem oraz to, że Slobag ma swoją własną tajemniczą czarownicę. Do tego dochodzi brutalne morderstwo na terenie Bumpa, które wygląda na magiczne złożenie człowieka w ofierze.

Chess jest zraniona tym, że Terrible wątpi w jej lojalność, chociaż dla niej to i tak nie jest zbytnim zaskoczeniem, bo była pewna, że niedługo do tego dojdzie - że Terrible w końcu odkryje jaką jest bezwartościową i popieprzoną ćpunką i z nią skończy.
Cepty i inne dragi w miarę pomagają naszej bohaterce przetrwać trudne chwile w związku; pomocna staje się dla niej...

Alunia | 2013-04-01

Kiedy polskie wydanie? :|