Aborcja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Credo
poradniki

Gdy umiera bliski człowiek, naturalnym sposobem radzenia sobie z tą stratą staje się dla żyjących żałoba po nim. śmierć dziecka jest wydarzeniem szczególnie bolesnym. W przypadku aborcji możliwość przeżywania żałoby po stracie dziecka zostaje zablokowana. Tymczasem pełne i prawidłowe przeżycie żalu po stracie dziecka jest warunkiem odzyskania zdolności do osobistego rozwoju i przeżywania radości życia. Andrzej Winkler, psycholog i psychoterapeutaTowarzystwo Odpowiedzialnego RodzicielstwaWiele dotychczas powiedziano i napisano o moralnym aspekcie aborcji, jak również o propozycjach rozwiązań prawnych, odnoszących się do tego zjawiska. Lecz co z ludźmi, których dotyczy ono bezpośrednio? Bowiem w tle społecznych dyskusji rozgrywa się dramat tysięcy osób, którzy w jakiś sposób zostali uwikłani w koszmar aborcji. Czyż nie powinniśmy raczej dołożyć wszelkich starań, by ulżyć rodzicom i ich dzieciom, zranionym doświadczeniem aborcji i zaproponować im życzliwą i kompetentną pomoc?Temu właśnie ma służyć niniejsza książka, napisana w duchu empatii, współczucia i zrozumienia.Autorka wyjaśnia w niej m.in.:> najczęstsze powody decyzji o aborcji> czym jest zespół poaborcyjny> jak rozpoznać i zrozumieć swoje przeżycia > w jakich dziedzinach życia ujawnia się negatywny wpływ aborcji> jakie skutki wywiera aborcja na ojców i rodzeństwo utraconego dziecka.> jak ważne jest dzielenie się osobistym doświadczeniem w grupach wsparciaKsiążka zawiera praktyczne wskazówki dla kobiet: > jak przezwyciężyć syndrom poaborcyjny> jak podźwignąć się z głębokiego kryzysu duchowego i psychicznego> jak poradzić sobie z niszczącymi skutkami aborcji> jak zrehabilitować sens życia i znaczenie człowieczeństwa> jak odzyskać pokój z Bogiem i z ludźmi> jak na powrót odnaleźć swoje miejsce w codzienności.Jeżeli kobieta nie wybaczy sobie aborcji, może zacząć się potępiać. Gdy do tego dojdzie, będzie widzieć tylko zło, jakie wyrządziła, a jej pogarda do siebie stanie się nie do zniesienia. W końcu zacznie myśleć o samobójstwie i może nawet targnąć się na swoje życie. Dla własnego bezpieczeństwa powinna zmierzyć się z prawdą o aborcji, której się poddała, zanim życie straci dla niej sens. Autorka

okruszek | 2010-10-08
betina360 | 2016-03-13