Klasyczne opowieści o zwierzętach

Wydawnictwo: Jedność

Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach, kiedy na świecie nie było jeszcze telewizji ani internetu, ludzie opowiadali sobie baśnie, snuli najprzeróżniejsze historie i bajali rozmaite dziwy. Wieczorami, po znojnym dniu pracy, siadywali przy kominku i opowiadali, opowiadali, opowiadali. Ogień jarzył się tajemniczo, rzucając wkoło złowrogie cienie, drewno w kominku trzeszczało, dzieci ze zdumienia rozdziawiały buzie. Jednym z ulubionych tematów tych opowieści były zwierzęta, może dlatego, że dawniej ludzie żyli bliżej natury, a może dlatego że w zachowaniu zwierząt dostrzegali samych siebie... Tak czy owak skarbem tamtych czasów są prezentowane przez nas „Klasyczne opowieści o zwierzętach” (m.in. Rudyarda Kiplinga, Marka Twaina, Carlo Collodiego). Warto dziś wrócić do tych opowieści, warto się nimi zachwycić na nowo, dać się im rozbawić, a nade wszystko wykorzystać jako lekcje życia.

Kogo zachwyci ta książka:
– wszystkie dzieci i ich rodzice, którzy wspólnie czytać będą te klasyczne opowieści
– młodsi i starsi pasjonaci klasyki literatury.

Dlaczego warto ją zakupić?
– skarbnica klasycznych opowieści o zwierzętach, pokaźny zbiór historii napisanych przez znanych na całym świecie autorów (m.in. Rudyarda Kiplinga, James Baldwina, Jacka Londona, Lewisa Carrolla, Carlo Colodiego)
– prezentuje dobrze znane historie, odkrywane na nowo, a także tytuły mało rozpowszechnione lub zapomniane
– cechuje ją bogata narracja, gwarantująca wszystko to, co daje wielka literatura – piękno, wzruszenie i mądrość.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1951

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1951

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!