Hatsukoi Limited tom 1

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Hatsukoi Limited (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Hatsukoi Gentei
manga
komiksy
nightshade

Misao Zaitsu, największy drab w okolicy, wyznaje miłość Ayumi! I co dziewczyna ma z tym zrobić? Przecież na widok tego chłopaka płaczą dzieci! Na dodatek w ten sam dzień serce Ayumi skrada jego młodszy brat Misao!
Oto początek komediowej mangi pełnej przygód i szkolnych miłości w wielu odcieniach!

źródło opisu: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=80&tom_id=1

źródło okładki: http://waneko.pl/?page_id=5&manga_id=80

electric_cat | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Historia grupki licealistek i gimnazjalistek z pewnością spodoba się miłośnikom i miłośniczkom romansów - z przewagą młodszych grup wiekowych.
Historyjki pierwszych miłości poszczególnych bohaterów niekiedy przywołują wspomnienia z "lat szczenięcych", niekiedy rozbawiają, lecz niekiedy również wydają się infantylne. No bo co za dziewczyna czekałaby z oswobodzeniem się z lin do momentu, aż rozetną jej spódniczkę?
Plusem kreski jest dla mnie dynamika, świetnie uchwycone sceny walki oraz te wszystkie zagięcia na tkaninach, z którymi jako hobbysta-rysownik mam niemałe problemy.
Nie podobały mi się natomiast postacie - dziewczęta wyglądające jak xero lalki Barbie, uczesane podobnie, jasnowłose. Rozumiem, że w Japonii jest mania na zachód, ale może nie przesadzajmy!
Mangę oceniam jako przeciętną: fabuła nie powala na kolana, design postaci też, ale jest świetna na przedwiosenny wieczór po owinięciu się pledem i zaparzeniu ulubionej herbaty.

ToTylkoOn | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Przyjemne odprężające, dokładnie takie jakie się spodziewałem.

Nanna | 2017-01-14

Zabawna manga, idealna na nudny wieczór, można się pośmiać

CanisCzytelniczka | 2014-11-06
Przeczytana: 04 lutego 2013

I przeczytanie - 04.02.2013
II przeczytanie - 06.11.2014

Rege | 2017-06-10

Manga nie w moim guście. Zdecydowanie dla chłopaków.

książek: 1900
Gwathgor | 2017-12-03