Dogs: Bullets & Carnage tom 1

Dogs/ Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
nightshade

Badou wpada w łapy mafii i tylko dzięki pomocy Heinego uchodzi z życiem. W ciemnych piwnicach, należących do organizacji przestępczej, znajdują dzieci napiętnowane grzechami przeszłych pokoleń.

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl

Gabrysia | 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Wiele razy zbierałam się żeby kupić tą mangę. W końcu wzięłam ją w empiku do ręki i bez zbędnych dylematów kupiłam.

W tej mandze poznajemy czwórkę bohaterów. Główną z nich jest Naoto , młoda dziewczyna , świetnie władająca mieczem. Jej jedynym wspomnieniem jest śmierć rodziców a celem , znalezienie i zabicie mordercy.
Następnie poznajemy Heine , zabójce o białych włosach. Ma on specyficzną cechę bowiem często zostawał poddawany modyfikacjom genetycznym. Wiele razy na nim eksperymentowano , a za takie rzeczy musiał zapłacić ogromną cenę. Jego przyjacielem jest Badou , nałogowy palacz , który kiedy nie ma dostępu do nikotyny , wpada w szał. A na końcu poznajemy Mihai , emerytowanego zabójcę , który miał nadzieję na ułożenia sobie spokojnego życia.
Pewnego dnia Badou wpada w ręce mafii i tylko Heine pomaga mu w ucieczce. Razem natrafiają na uwięzione dzieci , naznaczone grzechem przyszłych pokoleń.

Ta manga zachwyciła mnie od pierwszych stron które były po prostu prze genialne....

Marre | 2014-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Niesamowita. Najlepsza manga, jaką dotąd miałam w rękach. Posiada wszystko, co lubię, a kreska jest obłędna. Uwielbiam to napięcie i pragnienie, żeby dowiedzieć się, o co chodzi. A sceny walki!... :3 Nie mogę się doczekać następnych tomów.

miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

Arthaniel | 2016-03-20
Przeczytana: 20 marca 2016

Po lekturze jedenastu wydanych w Polsce tomów serii - jest nieźle, ale niestety nic ponad to. Dzieje się tu dużo i szybko, przez co czasem można odnieść wrażenie, że w natłoku scen akcji sens tego wszystkiego gdzieś się ulatnia. Na szczęście jednak fabuła nie godzi w inteligencję czytelnika - jest złożona, ale spójna, i widać, że cała historia od początku zmierza dokądś (co jest miłą odmianą po tych wszystkich kiepskich mangach-tasiemacach, gdzie fabuła wymyślana jest praktycznie z tomu na tom).

Toshii | 2014-05-12

Świetna manga, rysunki i klimat zbliżone do "Hellsinga" - ciekawa historia, przemoc, emocje, krew (siłą rzeczy czarna, nie czerwona) i niebanalni bohaterowie. Wśród tych ostatnich mamy takich, co to wyraźnie mieli złe dzieciństwo i szukają w dorosłym życiu rekompensaty, nękani manią wielkości.
Co ciekawe - manga jest dość ascetyczna: brak tła w rysunkach, częste skupienie się na jednym szczególe, oszczędne, ale konkretne dialogi... Nie każdy jest zwolennikiem takiego stylu rysowania, ale mi tu to wyjątkowo pasuje: świetnie pobudza wyobraźnię i zostawia nutki niedopowiedzeń.
Przy całej swej brutalności manga jest równocześnie zabawna: zapewnia nam to przede wszystkim para głównych bohaterów i ich starcia.
No i jeszcze to przesłanie: nie palcie papierosów, bo skończcie jak Badou! Boskie...

Mefisto | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Historia jest bardzo ciekawa a kreska przypadła mi do gustu.Interesujący,głębocy bohaterowie(w większości).Z chęcią przeczytam kolejne tomy :).

Element_kultury | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

"Dopóki mamy te obroże, będziemy psami. Bestiami ślepo słuchającymi rozkazów naszych panów i rozrywającymi kłami wrogów"

Jest to moja pierwsza w życiu przeczytana manga i jestem zachwycony. Genialna historia i postacie. Zawsze wolałem oglądać anime, ponieważ myślałem że jest tam tyle samo tekstu + film, a nie obrazki w których czasem można się pogubić. Jednak się myliłem... obydwie formy są ciekawe. Ale wróćmy do recenzji...

Akcja rozgrywana jest w jakmś mieście, które nie należy do najbezpieczniejszych. Znajduje się w nim tak zwane podziemie, które jest najciemniejszym z ciemnych miejsc tego świata. Ukazane są też złe rządy teraźniejszej władzy. Nie zwracają one uwagi na problemy miasta oraz ludności biedniejszej, wykorzystywanej przez inne części społeczeństwa. W mandze mamy ukazanych 3 głównych bohaterów, których historie oraz zamiary nie są nam jeszcze dobrze znane. Powoli możemy zauwżyć jakie cechy oraz umiejętności posiada dany bohater.

Historia mnie bardzo wciągnęła oraz...

Vayar | 2016-09-14
Przeczytana: 14 września 2016

Kreski widywałam lepsze. Nie tyle że ładniejsze, bo bohaterowie narysowani są świetnie, ale bardziej dynamiczne. Tutaj czasami ciężko się ogarnąć w tych walkach, zwłaszcza końcóweczka była abstrakcyjna pod tym względem. Wielkim plusem tej mangi jest humor i genialnie stworzone charaktery Badou i Heine. Z tego co wiem istnieje prequel do tego tomu ale... u nas go chyba nie ma, przez co możemy mało ogarniać na początku. Na szczęście istnieje małe anime, zaledwie 4 odcinki, ale jest ekranizacją właśnie tego tomu czy dwóch. Polecam sobie obejrzeć przed lekturą, wiele wyjaśnia.
Mała poprawka, prequel ponoć wydano. Dorwanie tego tomu jest wyjątkowo trudne, ale może mi się uda. Zawsze zostaje anime.

CzteryWiekiPóźniej | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Niesamowicie dynamiczna kreska, szybka akcja oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Dogs było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. A do tego taka piękna obwoluta i wydanie w większym formacie, dzięki ktoremu lepiej się czyta - po prostu cudo!

Petit Elle | 2013-12-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 24 grudnia 2013

To was zabije. Jeśli nie tekstami to kreską. A jeśli nawet to nie pomoże - akcją i postaciami.

Mroczna, śmieszna, krwawa i bezczelna. Polubiłam to połączenie.

| 2013-10-11

Ciekawie przedstawiony świat, inny niż znany nam do tej pory, gdzie na dzieciach przeprowadza się mutacje i wykorzystuje do różnych celów, z perspektywy kilku bohaterów.

Jeśli chodzi o fabułę, to po przeczytaniu pierwszej części niewiele można powiedzieć, ponieważ taki tomik mało informacji dostarcza. Jak na razie mamy jedynie zalążki późniejszej akcji, która zmierza w dobrym kierunku. Szczerze powiedziawszy, to fascynuje mnie brutalność i nie przeszkadza mi ona w żadnym stopniu. Jednakże jeśli ktoś woli takich zachowań unikać, to niech nie sięga po DOGS, bo to tytuł dla ograniczonej ilości czytelników, preferujących dany klimat.

Jeśli chodzi o kreskę, to brak mi słów. Jestem w niej po prostu zakochana. Ten dynamizm, który dla wielu mangaków jest nieuchwytny, Miwie przychodzi po prostu naturalnie. Co prawda dla tych zwracających uwagę na tła, ich brak może stanowić minus, jednak ja byłam tak pochłonięta wpatrywaniem się w postacie, że nawet tego nie zauważyłam.

Bohaterowie są...