Rakiety i artyleria wojsk lądowych. Przegląd konstrukcji i tendencje rozwojowe.

Wydawnictwo: Bellona
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-11-09300-8
Koval

W książce przedstawiono przegląd konstrukcji i tendencje rozwojowe środków ogniowych artylerii wojsk lądowych, znajdujących się w eksploatacji wielu armii europejskich. Podano podstawowe parametry taktyczno-techniczne tego typu sprzętu i omówiono najciekawsze rozwiązania konstrukcyjne wybranych typów. Przeprowadzono także analizy porównawcze niektórych parametrów decydujących o przydatności i skuteczności tego rodzaju wyposażenia na współczesnym polu walki.

Większe fragmenty książki poświęcono przeciwpancernym pociskom kierowanym oraz rakietom przeciwlotniczym, bowiem w tych grupach sprzętu występuje największe nasycenie elektroniką, a dzięki zastosowaniom nowoczesnych technologii zauważalny jest największy postęp. Dużą ilość informacji dotyczących najbardziej aktualnych, konkretnych rozwiązań technicznych zdołali autorzy usystematyzować i przygotować w łatwo dostępnej dla Czytelnika formie.

źródło opisu: Własny

źródło okładki: Własne

Koval | 2013-01-23
Na półkach: Przeczytane, Militaria
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Książka ma charakter przeglądowy, więc trudno tu o normalną ocenę. Poszczególne rozdziały poświęcono kolejno przeciwpancernym pociskom kierowanym oraz artylerii: rakietowej, klasycznej i przeciwlotniczej. Skupiono się na pierwszej części, gdyż to właśnie w tych grupach sprzętu występuje największe nasycenie elektroniką, a ponadto dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w niej także widoczny jest najszybszy postęp. Pozycja ta zawiera ogromną ilość informacji dotyczących najbardziej aktualnych i konkretnych rozwiązań, co przy całkiem przyjaznym języku (choć wiadomo, że w takiej sytuacji nie obejdzie się bez szczegółów technicznych) stanowi o wartości tej publikacji. Dodatkowo jest tu sporo ilustracji chociaż muszę przyznać, że prezentowane fotografie pomimo tego, że ułatwiają identyfikację poszczególnych modułów czy elementów budowy, nie są najwyższej jakości. Lepiej w tej roli spisują się wykresy i zestawienia, a także pomocne – zwłaszcza współcześnie – użycie anglojęzycznego...

TribalWarrior | 2013-05-22