Zgłosuj na książki roku 2017

Przygoda człowieka. Przypadek czy stworzenie

Tłumaczenie: Anna Popławska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wiara i Nauka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
L'Avventura dell'uomo : caso o progetto?
978-83-7505-001-1
popularnonaukowa
Averil

Czy Wielki Wybuch był początkiem, czy też do niego zmierzamy? Czy wcześniej nie było niczego? W jakim punkcie nauka się wyczerpuje? 14 miliardów lat temu wybuch jądrowy zapoczątkował kształtowanie się wszechświata i jego rozszerzanie. Wszechświat został uformowany z tysięcy gwiazd i galaktyk, wśród których znajduje się ta, w której Ziemia krąży wokół Słońca. W przystępny sposób autor...

W przystępny sposób autor prezentuje naukowe hipotezy, teorie ewolucjonistyczne i kreacjonistyczne, które konfrontuje z przedstawieniami biblijnymi i odpowiedziami, jakie niesie wiara.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl

Jacoczest | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Autor jest zwolennikiem symbiozy religii i ewolucji (Bóg posłużył się ewolucją).
Na podstawie zgodnych z prawdą twierdzeń, wysuwa sprzeczne z prawdą wnioski.
Wiedza z nauk przyrodniczych przestarzała, z relacji Kościoła do ewolucji, nieprawdziwa.
Dla katolika to herezja, dla ateisty bzdura.
Jest nawiązanie do Talmudu. O tekście z Ewangelii autor wypowiada się: „jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów ”.

venicet5 | 2014-08-23