83-7305-083-3
karmelici, karmel, mistyka, asceza
religia
Abigail

Pierwszy przekład na język polski wszystkich pism Ruusbroeca ze staroflamandziekiego oryginału. Jego dzieła zostały uznane za klasyczną pozycję z teologii mistycznej. Dzieła w 4 tomach bł. Jana van Ruusbroeca średniowiecznego mistyka, który wywarł wielki wpływ na życie duchowe nie tylko swojej epoki. Powstały w wyniku zapotrzebowania wiernych na nauczanie kościoła w języku narodowym oraz...

Dzieła w 4 tomach bł. Jana van Ruusbroeca średniowiecznego mistyka, który wywarł wielki wpływ na życie duchowe nie tylko swojej epoki. Powstały w wyniku zapotrzebowania wiernych na nauczanie kościoła w języku narodowym oraz jako odpowiedź przeciwko obłudzie i błędnym naukom które się wtedy szerzyły. Zgodnie ze średniowiecznym zwyczajem Ruusbroec opiera każdą księgę na jednym zdaniu Pisma Świętego, często powtarzanym przy odmawianiu brewiarza. W różnych dziełach autor snuje swoje rozważania, opierając je o różne wątki, motywy i cytaty biblijne.

W tym tomie zawarto wskazówki na temat życia klasztornego i kontemplacyjnego, pokus - czym są i jak z nimi walczyć oraz rozważania o wierze chrześcijańskiej.

źródło opisu: http://www.wkb-krakow.pl/361/Dziela-Ruusbroeca---Tom-III.html

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/361/Dziela-Ruusbroeca---Tom-III.html