Tajemnicza Wielkopolska

83-7150-930-8
Wielkopolska -- historia,
historia
michal-100

Czy wiesz miłośniku opowieści o czasach minionych, że przed sześcioma tysiącami lat na terenie dzisiejszej wsi Żuławka Mała w gminie Wyrzysk znajdowało się skrzyżowanie szlaków handlowych i wędrówek ludów z terenu obecnych Niemiec do Białorusi oraz z południa na północ Wielkopolski? A czy wiesz, że na pograniczu Wielkopolski i Kujaw znajdują się zachowane do dzisiaj grobowce z okresu kamienia? Że Biskupin, najsłynniejsze polskie stanowisko archeologiczne, dzięki nowej metodzie datowania zabytków przeszłości został ostatnio postarzony o dwa wieki? Że Olgierd Brzeski, Wielkopolanin, który od ponad pięćdziesięciu lat mieszka w Kanadzie, znalazł być może starszą od Gniezna stolicę państwa Polan? Czytając "Tajemniczą Wielkopolskę" - owe kilkadziesiąt gawęd, reportaży, esejów i opowieści o przeszłości regionu - zapewne nie jeden raz odkryjesz tajemniczą postać lub zabytek budzący respekt swoją długowiecznością i nie poznanym do końca rodowodem.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2000

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/