7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-7708-696-4
przyroda, koty, album,
flora i fauna
Miuki

Kot to indywidualista. To par excellence anarchista świata zwierząt. Wolny duch i niezależna istota. Zuchwałe stworzenie, które słucha kogo chce i jeśli chce. W swoich relacjach z człowiekiem stara się narzucić własny rytm życia – to takie kocie. Nie sposób nim zawładnąć, natomiast on z ogromną łatwością potrafi podporządkować sobie człowieka. Oportunistyczny i niesubordynowany, uwodzicielski i elegancki, charakteryzujący się obojętnością wobec otoczenia.
Zapewne dlatego, że – jak to określił angielski pisarz Pelham Grenville Wodehouse – koty nigdy nie pozbyły się kompleksu wyższości, którego nabawiły się w starożytnym Egipcie, gdzie czczono je jako bóstwa. Ale za tym pozornym odseparowaniem się od wszystkich i wszystkiego kot jest bardzo wnikliwym obserwatorem – zachwyca przenikliwym spojrzeniem nieruchomych i jednocześnie iskrzących się inteligencją oczu. To także kontemplacyjny duch – zdający się analizować całą złożoność kociej egzystencji.

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/351740/

Marta | 2014-04-23

Sama mam kota, więc oglądanie tego albumu było dla mnie wielką przyjemnością. Zdjęcia rozśmieszają, niektóre oddają nawet atmosferę tajemniczości, jaka unosi się wokół Kota. Zabawne dopiski uzupełniają rewelacyjne fotografie Kotów w różnych pozycjach, z różnymi wyrazami mordki. Naprawdę polecam, ale mimo tych zachwytów ("och, jakie to piękne, słodziutkie stworzonko") nie zapominajmy, że koty są indywidualistami, dobrze? ;)

Małgorzata | 2013-03-31

Świetne zdjęcia oraz piękne i estetyczne wykonanie sprawiają, że album ogląda się z ogromną przyjemnością. Nie sposób się nie uśmiechnąć oglądając koty w kolejnych zabawnych pozach i sytuacjach.
Polecam na poprawę humoru :)

Filemona | 2013-02-03
Na półkach: Przeczytane, Koty, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 lutego 2013

Naprawdę ładnie zrobiony album z ciekawymi cytatami i miłymi dla oka zdjęciami. :)