Paradise Lost – Raj dla Cyników

978-83-935261-4-7
Zoltan

"Raj dla cyników" odkryje przed fanami wiele nieznanych faktów i wyjaśni, o czym opowiadają poszczególne teksty zespołu. Opowieść zaczyna zarys dzieciństwa i młodości muzyków, a kończy nagranie nadchodzącej płyty "Tragic Idol". Głównym wątkiem historii jest ewoluująca muzyka, jednak dzięki lekturze czytelnik będzie miał okazję poznać prywatne życie członków zespołu i przy okazji lepiej...

Opowieść zaczyna zarys dzieciństwa i młodości muzyków, a kończy nagranie nadchodzącej płyty "Tragic Idol". Głównym wątkiem historii jest ewoluująca muzyka, jednak dzięki lekturze czytelnik będzie miał okazję poznać prywatne życie członków zespołu i przy okazji lepiej zrozumieć metafory Nicka Holmesa. Zebrany materiał oparto na wywiadach i artykułach prasowych (m.in. "Kerrang!", "Metal Forces", "Rock Hard", "RAW", "Terrorizer", "Metal Hammer" , "Orkus", "Zillo", "Slayer Magazine", "Decibel Magazine", "Xtreme Noize", "Iron Pages", "Heavy oder Was?", ziny z przełomu lat 80-ych i 90-ych, rozmowy z zespołem z "Headbangers Ball"), jak też wypowiedziach muzyków, zdobytych na użytek biografii. Są również opinie znanych gwiazd metalu, ludzi, związanych ze sceną i wszystkich producentów płyt zespołu.

źródło opisu: paradiselostbiografia.pl

źródło okładki: http://paradiselostbiografia.pl

Damian | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Aż dziw bierze, że tak zasłużony dla sceny metalowej zespół nie doczekał się jeszcze własnej biografii o zasięgu światowym. Hańba!
Na szczęście dla nas - Polaków mamy takich "rajskich maniaków" jak pani Małgorzata Gołębiewska. Znalazłem się w gronie tych szczęśliwców, którzy zdobyli od autorki egzemplarz "Raju dla cyników" (na dzień dzisiejszy to prawdziwy "biały kruk") i za to będę jej dozgonnie wdzięczny.
Książka doskonale dopełnia kolekcję płytową Anglików, objaśniając i dostarczając mnóstwa ciekawych informacji na temat kolejnych wydawnictw PL. Można nawet rzec, że rozbiera poszczególne dzieła na czynniki pierwsze i poddaje wnikliwej analizie. Do tego anegdoty, newsy z odbytych tras koncertowych (w tym wzmianki o polskich odwiedzinach kapeli) oraz wiele ciekawych wypowiedzi samych muzyków. Słowem: jest to wydawnictwo, które każdy fan Utraconego Raju powinien przeczytać, posiadać i być wdzięczny oraz dumny z tego, że powstało u nas, w Polsce!! Inni mogą tylko zazdrościć.
Nawet...