Jak wybrałem wolność na Zachodzie i inne wspomnienia

Zoltan

źródło okładki: www.kurdwanowski.pl

Zoltan | 2014-10-20

Autobiograficzna relacja losów byłego powstańca warszawskiego, ciąg dalszy wspomnień zawartych w "Mrówce na Szachownicy". Przez pryzmat przeżyć autora opisane są realia powojennej Polski. Autor ociera się o partyzantkę antykomunistyczną, opisuje nieudaną próbę ucieczki na zachód przed Czechy do strefy amerykańskiej, następnie pokojową egzystencję w PRL'owskiej rzeczywistości i na koniec ostatecznie udaną ucieczkę na zachód. Mniej tu emocji i wielkiej historii z pierwszej ręki niż w "Mrówce na Szachownicy", ale po jej przeczytaniu nie sposób zignorować chęci dowiedzenia się o dalszych losach autora po Powstaniu.