Postnietzsche. Reaktywacja

83-89448-06-8
Filozofia, Nietzsche
filozofia i etyka
Delur

Postnietzsche ukazuje Nietzschego przede wszystkim w aspekcie jego wpływów na współczesność. Starając się odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu Nietzsche był "postmodernistą", autor rozważa splot zasadniczych wątków jego metafizyki, jak wola mocy, wieczny powrót, nadczłowiek, kwestie prawdy i fikcji, bytu i zjawiska. To ten splot bowiem jest żródłem wszelkich innych "zastosowań" Nietzschego w XX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo inter esse, 2003

źródło okładki: Wydawnictwo inter esse, 2003