Wielcy kolekcjonerzy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Roman des grands collectionneurs
sztuka
Sławosz

Według definicji kolekcjoner jest posiadaczem, lecz instynkt posiadacza jest u niego nierozerwalnie związany z zamilowaniwem do ryzyka czy też walki; jeśli chce on mieć na własnośc dany przedmiot, musi go zdobyć; przeciwności rywalizacja i przeszkody zaostrzają jego apetyt, wzmagaja jego wojowniczość. Nie cofnie się on przed żadnym działaniem, zdolny do każdego kroku, każdego fortelu, ale gdy osiągnie upragnioną rzecz, zaraz zapomina o poprzednich udrękach, by przeżywać nowe - dla nowej zdobyczy....

źródło opisu: http://www.conrada11.pl/index-1-1-92-59686-wielcykolekcjonerzy.htm

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-1-92-59686-wielcykolekcjonerzy.htm

Bolesław Walędziak | 2016-06-28
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam