Spacerem po Paryżu

Wydawnictwo: G+J
Walking Paris
Paryż, Francja, przewodnik
davedave

Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością rejonach. Przewodnik National Geographic Spacerem po Paryżu proponuje piętnaście opisanych krok po kroku i zaopatrzonych w plany tras spacerowych, które sprawią, że zwiedzimy miasto jak wprawny podróżnik i będziemy się po nim poruszać niczym rdzenni paryżanie. LOTEM BŁYSKAWICY to...

LOTEM BŁYSKAWICY to syntetyczne trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień, w weekend (samotnie lub z dziećmi) albo koncentrując się na rozrywkach.

OPISY TRAS – od Wieży Eiffla i kompleks Les Invalides po Châtelet i Les Halles – zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania.

WIZYTÓWKI dostarczają ciekawych szczegółów i dogłębnych informacji o muzeach i innych obiektach, między innymi paryskiej Katedrze Notre-Dame, muzeach Luwru i Łuku Triumfalnym.

TYLKO W PARYŻU to opisy najważniejszych charakterystycznych dla tego miasta miejsc i zjawisk, na przykład haute couture, sztuki impresjonistów oraz kabaretów.

REKOMENDACJE stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie miejsc, takich jak widoki Paryża, małe muzea, uliczne targowiska i targi staroci oraz królewska architektura.

RADY BYWALCA, POLECANE LOKALE i WARTO WIEDZIEĆ to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt.

INFORMACJE PRAKTYCZNE pomogą w przygotowaniach i planowaniu podróży.

SZCZEGÓŁOWE PLANY, KOLOROWE ZDJĘCIA i SPRAWDZONE RADY doświadczonych autorów ułatwią poznawanie miasta.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Iara | 2017-08-18

Kolejna wspaniała pozycja od National Geographic. I kolejna seria, którą warto ustawić na półce.

Weronika | 2016-07-30
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Moja recenzja:

Dominika Ostrysz | 2015-03-20

Byłam w Paryżu turystycznie i mi się przydawała ta książka.

lisoska | 2013-10-01
Przeczytana: 24 września 2013

Świetny, warty polecenie nietypowy przewodnik :) Pomógł poszwendać się po Paryżu i opisuje nie tylko sztampowe miejsca, można znaleźć też wiele ciekawych, mniej znanych miejsc, które warto odwiedzić :)

Preetishya | 2013-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2013

Paryż. Miasto zakochanych... Któż o nim nie słyszał? Kto nie słyszał chociaż o Wieży Eiffla? A ktoś jeszcze nie zna tego miasta, niech szybko to nadrobi, bo na pewno nie będzie żałować.

Sekwana, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Notre Dame, Luwr - to tylko najbardziej znane atrakcje Paryża(jeśli o czymś zapomniałam, wybaczcie!). W przewodniku tym dowiemy się o wiele więcej, niż tylko o tych kilku miejscach. Czytając 'Spacerem po Paryżu' odbędziemy naprawdę przemiły spacer po całym Paryżu, zwiedzając przy tym wszystkie piękne miejsca tego miasta. Poczytamy ciekawych i nie nudzących informacji na temat danego zabytku, pooglądamy piękne zdjęcie, będziemy mogli zaznajomić się z mapkami Paryża, prześledzić interesujące trasy, które wytyczyli dla nas autorzy przewodnika, po czym albo pojechać z jeszcze większą ochotą do Paryża, albo pomarzyć sobie o podróży do tego pięknego miasta!

Szczerze polecam ten przewodnik, bo jest on naprawdę praktyczny - jego niewielki wymiar daję nam możliwość...