Tom Kultury: Lata sześćdziesiąte

Cykl: Tom Kultury (tom 2)
Wydawnictwo: Vesper
albumy
pawelr

Przewodnik po wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie w latach sześćdziesiątych. "Jeśli pamiętasz cokolwiek z lat sześćdziesiątych, to znaczy, że naprawdę ich nie przeżyłeś" - powiedział pewien muzyk. Druga książka z serii Tom Kultury przypomni Państwu tę szaloną dekadę. Czas pocztówek dźwiękowych z gramofonu Bambino, stojącego na meblościance. Światową rewolucję seksualną, Beatlemanię, warholowski pop-art... Podziały symbolizowane przez mur w Berlinie i nadzieje związane z podbojem kosmosu, w myśl naiwnej piosenki: "Walentyna, Walentyna, już gwiazd kraina ją dobrze zna. Były kwiaty dla Gagarina, a Walentyna twista ma".

źródło opisu: Wydawnictwo Vesper, 2008

Irulana | 2014-05-01