Zelda i Francis Scott Fitzgerald

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Zelda und F. Scott Fitzgerald. Ein amerikanischer Traum
83-08-02883-7

"Skłonność do obnoszenia się ze swym prywatnym życiem i stylizowania tragedii na anegdotę jest być może próbą ukrycia prawdziwego bólu. Przyjaciele zauważają, że mimo wszystkich sprzeczek istnieje między fitzgeraldami jakby tajemne sprzysiężenie, które ma ukryć wszystko, co kruche i rozbite w ich związku, a jednocześnie ma go utrzymać". W nowej serii przedstawiamy najsławniejsze i...

W nowej serii przedstawiamy najsławniejsze i najciekawsze pary - niezwykłe małżeństwa, oryginalne związki, przyjaźnie artystyczne. Wyjątkowe osobowości, które wywarły wpływ na obyczajowość swoich czasów, współtworzyły obraz kultury i polityki, kształtowały gusta i mody.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

sentymentalna | 2015-05-04
Przeczytana: 04 maja 2015

Bardzo ciekawie napisana biografia. Wręcz da się odczuć jak męczący był związek Fitzgeraldów, jak trudny ich upadek jako twórców i ludzi.

KaKiM | 2016-01-29
KAROL | 2015-11-28