Skompromitować Powstanie. Zmagania komunistycznej propagandy z Powstaniem Warszawskim 1953-1956.

Wydawnictwo: Werset
978-83-63527-04-4
historia

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Powstanie Warszawskie było nie tylko jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Warszawy, ale odegrało też ogromną rolę w najnowszych dziejach Polski. Nieprzypadkowo w ostatnich latach kolejne rocznice jego wybuchu obchodzone bywają pod hasłem bitwy o Polskę. […] kolejnym znaczącym głosem w dyskusji na temat manipulowania pamięcią o Powstaniu Warszawskim jest książka dra Jarosława Rabińskiego.

Prof. dr hab. Jerzy Eisler

[...] książka Jarosława Rabińskiego jest ciekawym uzupełnieniem naszej wiedzy o trudnych doświadczeniach w dojściu do prawdy o Powstaniu Warszawskim, także wiedzy o funkcjonowaniu państwa totalitarnego i sięganiu przez nie do arsenału środków polityki historycznej.
Dr hab. Jacek Zygmunt Sawicki

źródło opisu: http://www.werset.pl/publikacje/rabinski_skompromitowac.php

źródło okładki: http://www.werset.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!