Zgłosuj na książki roku 2017

Biżuteria, aplikacje, dekoracje. 100 modnych wzorów. Ozdoby z koralików

Wydawnictwo: Buchmann
100 Beaded Flowers, Charms & Trinkets. Perfect Little Designs to Use for Gifts, Jewelry, and Accessories
978-83-7670-549-1
ozdoby, wzory, koraliki, rękodzieło
rękodzieło
Anna

Z koralików można wyczarować maleńkie dzieła sztuki: ciastka i desery, owoce, kwiaty, hamburgery, pamiątki z wakacji, zwierzęta, postaci z bajek i wiele, wiele innych ciekawych drobiazgów. W książce przedstawiono różnorodne projekty. Są tu wskazówki, jak wykonać koralikowy miniaturowy serwis do herbaty, maleńką małpkę, śliczne stokrotki i rozkoszne biedronki. I nie ma znaczenia, czy od lat...

W książce przedstawiono różnorodne projekty. Są tu wskazówki, jak wykonać koralikowy miniaturowy serwis do herbaty, maleńką małpkę, śliczne stokrotki i rozkoszne biedronki. I nie ma znaczenia, czy od lat bawicie się koralikami, czy tez nigdy nie trzymaliście ich w dłoniach. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Instrukcje krok po kroku wyjaśniają szczegóły przygotowania projektów, uszeregowanych od najprostszych po te bardziej skomplikowane.

Nie zabrakło również inspiracji, jak wykorzystać gotowe figurki z koralików i zrobić z nich kolczyki, broszki, breloczki, opaski, zakładki do książek.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Anna | 2013-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Książka ta wpadła mi w oko, ze względu na kilka ciekawych wzorów (zwłaszcza wszelkiej maści kwiatki koralikowe).

Jest to na pewno ciekawa publikacja dla wszystkich, którzy "bawią się" w wyplatanie różności z maleńkich koralików. Mnogość ich barw jest znana chyba wszystkim rękodzielniczkom Sama, przyznaję się bez bicia :), miałam niewiele z nimi do czynienia. Jak wykorzystać toto do haftu - wiem, jak wykorzystać we frywolitkach - wiem trochę, ale jak zrobić np. koralikowe dodatki (np. dżinksy do komórki), aplikacje czy dekoracje - już nie. Ekspertem od typowych koralikowych wyplotów - kulek, łezek, bransoletek, na tym blogu jest Weraph, ale jeśli szukacie czegoś łatwiejszego i mniej skomplikowanego, co byłoby fajne na początek przygody koralikowej - polecam tę publikację. Znajdziecie w niej, oprócz mnóstwa interesujących projektów, również opis jak je wyplatać i jakie akcesoria są do tego potrzebne. Bez obaw, nie jest tego jakoś strasznie dużo i nie są one zbyt drogie, rzekłabym,...

KAROLLA | 2014-01-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Od B, Koraliki