Lęki kapłańskie

Wydawnictwo: Homo Dei
978-83-62579-68-6
religia
Karla

„Nie lękajcie się” – wołał Jan Paweł II na początku swojego pontyfikatu. Kto, jeśli nie kapłan, powinien pomagać innym w radzeniu sobie z różnego rodzaju lękami, dotykającymi poszczególne osoby, rodziny, a nawet całe społeczeństwa? Jednak nie jest to łatwe w dzisiejszym, pełnym rozmaitych materialnych i duchowych zagrożeń świecie, zwłaszcza że kapłan czujący na sobie ciężar tej odpowiedzialności sam niejednokrotnie ulega lekowi. W tym kontekście warto pochylić się nad lękami dotykającymi dzisiaj duchownych. Po omówieniu istoty lęku zaprezentowano osiem konkretnych obaw współczesnych kapłanów: przed odpowiedzialnością, samotnością, celibatem, cierpieniem, drugim człowiekiem, nowymi wyzwaniami i konkurencją, wreszcie przed samym sobą. Książka zawiera ponadto liczne wskazówki i rady dotyczące rozpoznania i radzenia sobie z lękiem.

źródło opisu: Homo Dei, 2012

źródło okładki: http://homodei.com.pl/product_info.php?products_id=275