Poczet polskich królowych i księżnych

Okładka książki Poczet polskich królowych i księżnych Zbigniew Satała
Okładka książki Poczet polskich królowych i księżnych
Zbigniew Satała Wydawnictwo: Ambrozja historia
historia
Ambrozja
1993-01-01
1993-01-01
historia Polski królowe księżne władczynie

Okładka książki Szalom Izrael Barbara Ordyk, Zbigniew Satała
Szalom Izrael Barbara Ordyk, Zbig...

Książka przybliża postaci wszystkich władczyń Polski. Zarówno tych, które znane były z imienia jak i pań, o których nawet nie wiadomo, czy istniały. Autor stara się na 2-3 stronach skreślić ich życiorys. Wychodzi mu to udolnie, świetnie ukazuje perypetie opisywanych księżnych, przedstawiając nam ich zasługi, rozterki, wpływy. Tego typu lektury pozwalają owym kobietom uniknąć niesłusznego zapomnienia. Pobudzają apetyt na szukanie większej ilości informacji, jeszcze bliższe "obejrzenie" losów kobiet, dzięki którym nasza historia jest tak bogata. Polecam!

Na półkach: , , , , , , , ,

Ciekawe, ale przez irytującego, wszędzie wtrącającego swoje trzy grosze i głupawą opinię autora tego nie da się czytać!

• Lit. polska
  • Historyczne/humanistyczne - naukowe/popularnonaukowe
  • 2015
  • Autorzy: mężczyźni
  • Lata 1946-1989
  • Biograficzne
  • Chcę mieć

Dodaj cytat z książki Poczet polskich królowych i księżnych