Kobieca pieśń uwielbienia. Od matek pustyni do Edyty Stein.

Tłumaczenie: Zofia Pająk
Wydawnictwo: eSPe
Le cantique feminim de la Creation
978-83-7482-163-6
religia

Od Matki pustyni do matki rodziny, od benedyktyńskiej wizjonerki do franciszkańskiej tercjarki, od dominikańskiej mistyczki do szalonej w Chrystusie, od księżnej angielskiej do księżnej palatyńskiej, od karmelitanki z Lisieux do karmelitanki z Oświęcimia - siedem rozdziałów opowiada o licznych, różniących się od siebie chrześcijankach, które przez wieki wychwalały Stwórcę, opiewając godność Jego stworzenia. Są to między innymi: Radegunda, Brygida z Kildare, Hildegarda z Bingen, Ducelina z Digne, Katarzyna ze Sieny, Julianna z Norwich, Koleta z Corbie, Gabriela de Coignard, Agnieszka z Langeac, Joanna Franciszka de Chantal, pani de Sévigné, księżna palatyńska, Anna Katarzyna Emmerich, Eugenia de Guérin, pani Swietczyna, hrabina de Ségur, Teresa z Lisieux, Maria Noël, Edyta Stein.

źródło opisu: Wydawnictwo eSPe, 2008.

źródło okładki: www.espe.pijarzy.pl

książek: 20058